Miru1

převod mAh na A

Potřeboval bych vědět jak se přepočítávájí mAh na A. Mám dobíjecí baterku na 3,7 V 1200 nAh , ale nemám k ní originál nabíječku. Mám doma nabíječku 5V 3.0 A nebo 5V 2.0 A Tak si nejsem jistý jestli jí mohu použít na nabití této baterky. Děkuji.
Doplňuji:
Skusil jsem to nabít nabíječkou která má INPUT AC 100–240V 50/60Hz 1.2A a OUTPUT 12V---2000mA. Baterka se dobila, ale mám starost aby se nezničila, abych ji neoddělal. Jakou nabíječku a jak silnou, na nabití mohu použít.Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Použít ji můžeš ale zničíš AKU. Nebudu mluvit o nějakém standartním nabíjecím 1/10 proudu, protože ty mluvíš o Lion AKU a tyto AKU se musí nabíjet jenom autoamatickými nabíječkami. Každé přebíjení je silně poškozuje. Pokud nejsi znalý a nabíjení nejsi schopný pomocí měřicích přístrojů hlídat, Aku zničíš nebo ti při nabíjení vybuchne.

mosoj

Jedna věc je nabíjecí proud a druhá , v tomto případě důležitější , konečné napětí při nabíjení. Napětí při nabíjení by nemělo překročit 4,1 V , Při dosažení tohoto napětí je AKu nabitý a každé další nabíjení znamená zvyšování napětí které AKU spolehlivě ničí.

Viz: nabíjení lion aku :

http://www.bel­za.cz/charge/li­ion1.htm

Hlada

Do akumulátoru se musí dodat zhruba 1,4 x více energie, než je kapacita proudem 1/10 – 1/5 C.
Proud je tedy potřeba snížit odporem v serii s nabíječkou a hlídat čas. Bez měření to nepůjde. Přímé připojení povede jednoznačně ke zničení akumulátoru.