Gus_Fring

Jak to ,že nejsem hubený, když mám 12% tuku v těle?

Dostal jsem váhu, která měří tuky, svaly, vodu, kosti. Mimochodem, podle návodu, je už od 15,5% tuků, člověk „underfat“. Což je blbost.

Mé sestře to nějak sedělo, ale já se vážil minimálně pětkrát, a vždy mi vyjelo číslo mezi 11,6 – 11,8. No tak nevím. Od 12% tuků níže je už vidět třeba sixpack. A to já opravdu nemám. Nevím, jestli děti mají mít méně tuků. Každopádně mám 66 kg na 175 cm, což je o 10 kg více, než hubení spolužáci, kteří sixpack mají.

Jsem z toho jelen…

Mimochodem, jedná se o osobní váhu Hyundai Ovet 739, pokud někdo má zkušenost.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové ty váhy z obchodů neber vážně. Problematika je poněkud složitější. Abys dostal seriózní číslo, mělo by se to měřit trochu jinak. Neexistuje jen podkožní tuk, který by tě udělal „oplácaným“, ale i tuk viscerální, uložený mezi orgány.
https://www.bez­hladoveni.cz/kon­zultace/diagnos­tika-tela/?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_con­tent=mereni-tuku&utm_campa­ign=SE_mereni_tu­ku

Další odpovědi
zbyndo

Ako píše Kepler,to meranie nie je také jednnoduche,meral si si počet tukových buniek?No vidíš, každý ich má iný.Inak ja mam173 CM,a vážim 85 kg,brucho takmer ploche,neviem si predstaviť,z kade by som zhodil 20 kg,to by som bol kosť a koža,

Autista

Já mam 110 KG na 179cm, opravdu se nemusíš bát, že jsi obézní :)

anonym

domácí váhy měří tuk nepřesně, všimni si že měří odpor okruhu, který vlastně prochází jenom přes tvoje nohy, ale už vůbec neřeší odpor horní části těla kde můžeš mít okrasný tukový polštář velikosti matrace. Musíš použít nějakou lepší kde se kovu dotýkáš nohama i rukama a měřený odpor se měří při průchodu celým tělem.