paul1

Jakou sekačku používáte? Benzinku, nebo na elektřinu?

Mně při rozhodování před koupí sekačky mezi benzinem a elektřinou odradilo používání sousedovy benzinky. Přes dvě zahrady je slyšet hluk jako kdyby přistávalo dopravní letadlo. U elektrické sekačky je nevýhoda kábel, který je potřebné stále přehazovat a hlídat, abych ho nepřeseknul. Stále ale je to lepší, jako ten hluk a teď ještě k tomu toto zjištění:
https://doktor­ka.cz/node/207190

Nejlepší odpověď
led

Ruky a klasickú kosu https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/5/5b/Scyt­hes-czech.jpg/1200px-Scythes-czech.jpg
Má to výhodu, kosiť môžete aj ráno, keď ešte všetci spia. Aj pranostika hovorí: Za rána, za rosy najlepšie sa kosí.
A k rannému koseniu si vypočujte Miška Dočolomanského Za rána za rosy…
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/docolomansky-michal/za-rana-za-rosy-615898

Další odpovědi
aliendrone

A je lepší žebřiňák+kůň nebo syčící a kouřící kovové monstrum na uhlí? ;)
Pořiď si robomower, máme 21.století. :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_f-4J98EWrI&ab_chan­nel=brizzle008

elkon

Mám elektrickou, vlastní výroby, která vypadá jak F1 (sehnal jsem tenkrát laminátovou skořepinu a vše jsem do ní napasoval). Zdvojená kolečka z běžeckých lyží (vypadají jako elektronová – prostě jsem si tenkrát pohrál), aby to vypadalo lépe. Mám ji už tuším přes 30let a stále maká. Motor 400V/ 750W, 2800 ot. Záběr půl metru.

orwell

Já používám elektrickou i za cenu tahání a hlídání kabelu. Pracujeme vždy dva, jeden hlídá a přemísťuje kabel, druhý kluše za sekačkou. Komplikují to ovocné stromy, ale dá se to řešit. Dnes jsem dokonce použil tu nejekologičtější a nejtišší sekačku – kosu. Jen ten brousek je občas slyšet. Ta poslední má výhodu i ve snížení BMI 🙂

Hlada

Elektrickou. Je levná, bezúdržbová, tišší než benzínová. Tahání kabelu není žádný problém. Na ploše se tahá meandrovitě od zdroje, takže přeseknutí je nepravděpodobné.

nyjono

Benzinku. Vyšší hluk přežiju. Nesekám denně 3 hodiny.
Ten kabel mě vážně rozčiloval.
Práce ve 2 nebyla vždy možná.

Justin1

Můžeš uvažovat i o akumulátorové sekačce, je tišší než benzinová a netahá za sebou kabel.

Drap

Používám benzinovou, protože elektriku nemám. Dříve jsem používal elektrickou, ale s benzinovou je to rychlejší, a podstatně snadnější.

Dochy

Měl jsem elektrickou, dokonce ani nebyla vyloženě nejlevnější… Kolečko se polámalo a náhradní díly neexistují ☹ Teď mám elektrický křoviňák/strunovku, pořídil jsem od značky, která své věci i servisuje. Kabel je někdy nepříjemný, ale při rozumně rozvržené práci to není nic strašného – Vzhledem k rozměrům ošetřované plochy tahám jeden buben a jeden 20m volný kabel, buben musím přenést tak 3×, kabel ručně popotáhnu tak 2–3× na jedno stanoviště bubnu, zbytek jde v poho utáhnout při práci. Spotřební náklady a náklady na servis jsou u elektrického stroje zlomkem nákladů benzínového.

Roman71

Sekačku na trávu mám elektrickou – bateriovou. Netahám za sebou po zahradě kabel a ze dvou X20V baterií mi zbyde ještě dost šťávy pro vyžínač tam, kam se sekačka nedostane 🙂

paul1

Pro aliendrone: Hezky se na to kouká, ale pro mne je to nepoužitelné. Máme na dvoře vysazeny stromy a keře (amelanchier, aronii, bylinkovou skalku s jezírkem, skupinku smrků, borovice a břízu, magnolii, denivky, topinambury, mahonii a další drobnější výsadbu. Ta mašinka by asi brzy zcvokla, je to tady samá zatáčka a překážka. Museli by jsme to všechno přeorganizovat, ale tím by to ztratilo kouzlo.
To je na dvoře. Zahradu, pole a louku kosím ručně na seno pro králíky.