Avatar uživatele
paul1

Jakou sekačku používáte? Benzinku, nebo na elektřinu?

Mně při rozhodování před koupí sekačky mezi benzinem a elektřinou odradilo používání sousedovy benzinky. Přes dvě zahrady je slyšet hluk jako kdyby přistávalo dopravní letadlo. U elektrické sekačky je nevýhoda kábel, který je potřebné stále přehazovat a hlídat, abych ho nepřeseknul. Stále ale je to lepší, jako ten hluk a teď ještě k tomu toto zjištění:
https://doktor­ka.cz/node/207190

Zajímavá 0 před 616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ruky a klasickú kosu https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/5/5b/Scyt­hes-czech.jpg/1200px-Scythes-czech.jpg
Má to výhodu, kosiť môžete aj ráno, keď ešte všetci spia. Aj pranostika hovorí: Za rána, za rosy najlepšie sa kosí.
A k rannému koseniu si vypočujte Miška Dočolomanského Za rána za rosy…
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/docolomansky-michal/za-rana-za-rosy-615898

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

A je lepší žebřiňák+kůň nebo syčící a kouřící kovové monstrum na uhlí? ;)
Pořiď si robomower, máme 21.století. :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_f-4J98EWrI&ab_chan­nel=brizzle008

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Mám elektrickou, vlastní výroby, která vypadá jak F1 (sehnal jsem tenkrát laminátovou skořepinu a vše jsem do ní napasoval). Zdvojená kolečka z běžeckých lyží (vypadají jako elektronová – prostě jsem si tenkrát pohrál), aby to vypadalo lépe. Mám ji už tuším přes 30let a stále maká. Motor 400V/ 750W, 2800 ot. Záběr půl metru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Já používám elektrickou i za cenu tahání a hlídání kabelu. Pracujeme vždy dva, jeden hlídá a přemísťuje kabel, druhý kluše za sekačkou. Komplikují to ovocné stromy, ale dá se to řešit. Dnes jsem dokonce použil tu nejekologičtější a nejtišší sekačku – kosu. Jen ten brousek je občas slyšet. Ta poslední má výhodu i ve snížení BMI 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Elektrickou. Je levná, bezúdržbová, tišší než benzínová. Tahání kabelu není žádný problém. Na ploše se tahá meandrovitě od zdroje, takže přeseknutí je nepravděpodobné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Benzinku. Vyšší hluk přežiju. Nesekám denně 3 hodiny.
Ten kabel mě vážně rozčiloval.
Práce ve 2 nebyla vždy možná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Můžeš uvažovat i o akumulátorové sekačce, je tišší než benzinová a netahá za sebou kabel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Používám benzinovou, protože elektriku nemám. Dříve jsem používal elektrickou, ale s benzinovou je to rychlejší, a podstatně snadnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Měl jsem elektrickou, dokonce ani nebyla vyloženě nejlevnější… Kolečko se polámalo a náhradní díly neexistují ☹ Teď mám elektrický křoviňák/strunovku, pořídil jsem od značky, která své věci i servisuje. Kabel je někdy nepříjemný, ale při rozumně rozvržené práci to není nic strašného – Vzhledem k rozměrům ošetřované plochy tahám jeden buben a jeden 20m volný kabel, buben musím přenést tak 3×, kabel ručně popotáhnu tak 2–3× na jedno stanoviště bubnu, zbytek jde v poho utáhnout při práci. Spotřební náklady a náklady na servis jsou u elektrického stroje zlomkem nákladů benzínového.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Sekačku na trávu mám elektrickou – bateriovou. Netahám za sebou po zahradě kabel a ze dvou X20V baterií mi zbyde ještě dost šťávy pro vyžínač tam, kam se sekačka nedostane 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Pro aliendrone: Hezky se na to kouká, ale pro mne je to nepoužitelné. Máme na dvoře vysazeny stromy a keře (amelanchier, aronii, bylinkovou skalku s jezírkem, skupinku smrků, borovice a břízu, magnolii, denivky, topinambury, mahonii a další drobnější výsadbu. Ta mašinka by asi brzy zcvokla, je to tady samá zatáčka a překážka. Museli by jsme to všechno přeorganizovat, ale tím by to ztratilo kouzlo.
To je na dvoře. Zahradu, pole a louku kosím ručně na seno pro králíky.

Nový příspěvek