terry

Jakou pořídit tiskárnu k tisku několikrát do měsíce?

Vím, že to tu už bylo, ale …
Před několika málo měsíci tu byla podobná otázka a teď ji nemohu dohledat. Ani odkaz, který jsem uložila.
A jedna z odpovědí byla pro mně tak akorát.

Díky za pomoc.

Díky.
Cenu řeším jen trochu, Protože není to koupě na týden, čekám, že vydrží pár let, takže investuju i pár tis.
Moc ráda bych se podívala na vaše starší doporučení, ale vyhledávač nabízí pořád nějaké 2 roky staré odpovědi.
Dík 🙂 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Pro občasný tisk je naprosto nevhodná inkoustová tiskárna, inkoust zasychá a během pár dní je pro další tisk nepoužitelná bez kompletní výměny tiskových hlav.

Takže volte raději laserovou, takové totiž dlouhé prodlevy mezi jednotlivými tisky nijak nevadí, klidně můžete tisknout jen dvakrát do roka a pokaždé bude výtisk perfektní i bez „čištění hlav“. Solidní výběr zde https://tiskar­ny.heureka.cz/f:2436:1­0328;p:-5000/ . Osobně doporučuji třeba ty od samsungu, bývají velmi kvalitní a mnohem výhodnější než od příliš profláknutých značek typu HP.

Další odpovědi
Edison

Já jen doplním: Vyvarovat se laciných tiskáren. Jde o to, že u těch laciných bývá pak nová náplň dražší, než celá nová tiskárna i se startovací náplní. Taky je dobré ohlídat si dostupnost servisu a dílů, hlavně náplní. U barevných zásadně nedoporučuji kombinované náplně. Každá se spotřebovává jinak a je lepší měnit jen to, co je třeba, než kvůli jedný barvě vyhodit další plný. Já jsem pořídil barevný laser, kde se daj vyměnit jednotlivě válce jednotlivých barev i jednotlivé barvy.

ten který je

Možná by stačilo využít tiskárnu,která je určená pro veřejnost. Jednu takovou jsem viděl umístěnou v prodejně Albert.

zjentek

Párkrát měsíčně tisk? Třeba něco hodně laciného?
https://www.na­bidkamajetku.cz/Ho­me/AuctionDeta­il/7707
https://www.na­bidkamajetku.cz/Ho­me/AuctionDeta­il/7717
https://www.na­bidkamajetku.cz/Ho­me/AuctionDeta­il/7716

elkon

Hlavně nekupujte nějakou použitou tiskárnu, která někde bůhvíjak dlouho leží. Nemuselo by se vám povést ji rozchodit. Jde o to, jestli chcete jen černobílý tisk (v tom případě laserovou), nebo barevný (pak inkoustovou). U té barevné je ale žádoucí aspoň jednou za týden něco vytisknout (je to i v návodu uvedeno), aby nezaschla tisková hlava.

cochee

ge0rge: dobře, akorát technická: tiskárny Samsung už víc jak dva roky jsou brand právě výrobce HP 🙂