Kuře

Jakou máte zkušenost s ohlávkou pro psy HALTI?

Nejlepší odpověď
anonym

Každý pes bez ohledu na velikost by měl být ovladatelný na obojku a vodítku za každých okolností.Tak zní zbožné přání,ale pravdou je,že když vidím ještě dnes psa na ostnáči,je mi jasné,že majitel svůj boj o výchovu psa prohrál a jedná se o týrání .U velkých plemen lze doporučit halti,ovšem ne pro všechny případy.Na výstavu a cvičiště s ní nechoďte. :D

Další odpovědi
dagry

Já Haltinu mám a zkušenost je asi taková, že když můj pes někam chce mermo mocí jít … tak haltina nehaltina, zabere a táhne jako blázen.
Ale jinak jo, ale pes si na ni musí zvyknout, jako ostatně na všechno. Ale kup si polstrovanou, je sice dražší, ale aspoň to pejskovi nerozedře čumák až do krve ☹. Já ji používám hlavně v zimě, když je náledí a bojím se, že pes zabere a já to nevyrovnám. JInak chodíme bez ní, ale synova slečna je drobné postavy, tak ta chodí s pejskem zásadně s Haltinou a moc si to pochvaluje.

samicek333

Vím, že pokud máte silnějšího psa, který tahá, tak ho to haltina „odnaučí“. Pes, protože mu bude nepříjemná hned pochopí, že když půjde pomalu, nic se nebude dít.

Já ji nezkoušela ale vím, že to měl někdo na cvičáku a to tam instruktor vysvětloval.

teracora

Pro psa je přirozené pokud má obojek táhnout. Odnaučuje se to poslušností a jednou z pomůcek je ohlávka HALTI. V tahu HALTI automaticky stáhne čelisti psa (podřizovací podnět), pákou za čenich řídí hlavu a tím také mění směr pohybu psa k páníčkovi.
Pro psa je nepřirozené a nepřijemné, když zatáhne, aby se mu vyvracela hlava, proto i já jako chovatelka ji doporučuji všem :)