dust8

Jakou máte tiskárnu a jste s ní spokojeni? Uvedete i její plusy a mínusy?

  • její stáří. :) Díky moc.

Odpovědi
jirka F

Canon a slouží již 10 let. Jsem s ní spokojen.

MegaBite

Oki MC560. My ji máme doma tak 5 let, jinak stará minimálně 10. Ležela mi v práci ve skladu a byla na odpis, tedy na vyhození. Jelikož ale byla plně funkční, tak jsem si ji vzal :D Je to sice velký jako kráva, ale má spoustu funkcí. Samozřejmě tisk, pak sken, kopírování, podavač, jak na sken tak na kopírování aj. Pak různé serepetičky jako zvětšování, nastavení ostrosti, ale asi nikdy jsem to nepoužil. Slouží dobře, zatím žádná porucha.

Dochy

Canon TR7550 multifunkce, inkoust, něco přes 3 roky

  • tiskne dobře, skenovat umí, nejsou s údržbou problémy, ještě nezaschla, přestože tiskneme vyjímečně
  • Přístup přes WiFi je problematický, spojení mrzne což spolehlivě zablokuje správce tisku ve windowsech. Přes USB bez potíží
  • Aktivní blokování inkoustových náplní – aktuálně existují levnější alternativní, ale nelze doplňovat bez ztráty funkce „hlídání inkoustu“
  • na můj vkus neúměrně často musím měnit zásobníky (na to že ji třeba měsíc nezapnu a pak vytisknu 5 stran…)

Předtím Canon Pixma iP4200, inkoust, přes 10 let

  • nezasychala a když ano, zvládla to sama funkcí „čištění trysek“
  • dostupné inkousty, dostupný „čip resetter“ – zásobník se po naplnění tvářil jako nový a tiskárna dokázala dál odhadovat hladinu inkoustu (nebylo třeba kupovat komplet zásobníky)
  • uměla tisknou na netradiční média vč. tvrdého papíru, CD/DVD disků, navštívenek (vč. navštívenkových DVD), fólií atd.
  • Snažila se bránit používání neorig. zásobníků (hlídání stavu inkoustu čipem i když byla zařízená na hlídání optikou)

Předtím Canon S450, ani nevím jak dlouho, ale dlouho

  • relativně bezproblémová (na tu dobu)
  • inkoust hlídala opticky (v tomto směru bezproblémové doplňování)
  • občas zaschla a bylo nutné čistit manuálně, občas při doplňování problémy s prosakujícím inkoustem
  • neuměla tisknout oboustraně (nutné řešit SW a pak přendavat balíky papírů a doufat, že nevezme 2 listy zároveň)

Drap

Žádnou. Už sem zrušil. Potřebuji ji málo a když už něco potřebuji, tak to přepošlu dětem, ať mi to okopírují. Při takovémto stavu úplná spokojenost.

elkon

Canon Pixma TS 8350. Jsem spokojen. Mínus je jako u každé inkoustové tiskárny, musí se kontrolovat – aspoň jednou za týden něco vytisknout, aby nezaschla tisková hlava.
Plus je (je to hlavní důvod proč jsem ji koupil), že lze tisknout i na CD, DVD (označené Printable) barevné obrázky.

cochee

Barevnou laserovou, spokojený s ní nejsem, protože momentálně netiskne – má závadu na jednom z čidel. Musím si ji zkusit opravit sám, pochybuju že mi ji nějaký servis vezme, je to starý křáp sice známé značky, která už ale tiskárny dávno nevyrábí. Stáří cca necelých 20 let. Kromě ní mám ještě inkoustovou multifunkci (v podstatě ze šrotu), kterou netisknu (nesnáším inkoustové tiskárny), ale skener jede pěkně, používám jej a naposledy pak kdysi velmi populární a maximálně levnou černobílou lejzrovku, která má vadnou zapékací jednotku a nová už se nedá sehnat, takže bohužel leží v polici a nožky má nahoře..

Dochy

elkon: Canonky mi už dlouho nezaschly ani když měli pauzu řádově v měsících, Já bych se toho nebál.