JájsemRaibek

Jakou maltu byste doporučili na podstavec udírny a na topeniště?

Betonová deska na které se vyzdí podezdívka pro dřevěnou udírnu a vedle topeniště. Jakou maltu byste zvolili (doporučili), aby vydržela teplo? V topeništi se bude spalovat dřevo a přes podezdívku udírny bude pronikat teplý kouř.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Cementovou, určitě ne vápennou. Hele, je to udírna, ne vysoká pec, takže šamotem jak píše Kepler sice nic nezkazíš (naopak – bude to lepší), ale o DOST dražší. Hlavně to nech dostatečně vyzrát, než v tom zatopíš.

Další odpovědi
Kepler

Maltu asi ne. Na podobná zařízení se používá šamot. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0amot

Hufnágl

Osvědčila se mi žárová malta.