_136

Jakou má logiku kupovat si na úvěr boty v ceně 4.499 Kč?

Z jakého důvodu bysi někdo kupoval boty na půjčku přes Essox – https://www.gtsto­re.cz/obuv-new-balance-m577orc-made-in-uk-46-5/?
--

Jakou má logiku si kupovat boty v ceně 4.499 ,– Kč na úvěr?

Nejlepší odpověď
Emefej

Z hlediska úvěrové společnosti je logika jasná – vydělat. U kupujícího v tom logiku nevidím žádnou.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Pro kupujícího žádnou, pokud mu ty boty nebudou nějak vydělávat. A to asi nebudou. Leda, že by to byl nějaký závodní běžec a nutně je potřeboval. Nebo by ty boty dál prodával/půjčoval tak aby na to vydělal i po odečtení úvěrů s úroky.

Plno lidí si často a pravidelně berou úvěry. Proto si pořizují kreditní karty (nikoli debetní, i když u ty se tak často označují!) a kontokorent. Tak používají cizí peníze i na zcela běžné nákupy (jdou do mínusu), protože neumí dobře hospodařit. Pro banky snadné výdělky, protože spousta lidí do dělá každý měsíc – což se jim odečte z příštího příjmu a tak pořád dokola.

paul1

No prohlídnul jsem si je, ale nic zvláštního za ty peníze tam nevidím. To bude asi spíš otázka měšťáctví, obyčejné boty za pár stovek asi poslouží stejně. V tomto případě asi platí, že než je splatíš, tak jsou obnosené.