Avatar uživatele
roxilox

Jakou koupit solární powerbanku?

Hodlám si zakoupit powerbanku na solární nabíjení. Spousty recenzí uvádí, že právě ten solár není funkční. Můžete mi poradit jakou koupit zda máte nějakou zkušenost? počítám cenově cca do 1500

Zajímavá 0 před 998 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Typ neporadím. Osobní zkušenost se solárním článkem mám takovou, že funguje jen na přímém slunci, což je u nás jev spíš výjimečný. Z toho nejspíš pramení negativní recenze. Takovou věc bych nekupoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Koupit zvlášť solární dobíjecí panel a k tomu použít jakokouli powerbanku … Má dobrou zkušenost s Crossio SolarPower

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Postmaster

Xtorm 20W PD Fuel Series Solar Charger 10.000mAh

Zdroj: https://www.al­za.cz/xtorm-20w-pd-fuel-series-solar-charger-10000mah-incl-flashlight-d6383054.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Zkušenosti nemám, ale… Solární záření které přijímáme má výkon cca 1360/m2 – to je tedy ještě před vstupem do atmosféry. Něco se ztratí cestou, výsledek – no těch 1360 je teoretické maximum co můžem dostat při kolmém postavení panelu. účinnost panelů je kolem 15%, tedy cca 200W/m2. ta nabíječka co inzeruje Postmaster má plochu cca 0,01m2, takže teoreticky při dobrém počasí a natočení přímo na slunce může nabíjet výkonem kolem 2W. Zamysli se jak nám tu svítí sluníčko a jestli tedy Ti ta funkce solárního dobíjení za to stojí.

Avatar uživatele
Pepa25

Souhlas, nabídka Postmastra je o ničem, proto jsem psal rozložit panely (třeba to Crossio) a to je hned o něčem jiném (plocha, které přijímá záření je podle provedení třeba 15× větší …)

Avatar uživatele
Dochy

Před časem jsem viděl nějaké kempingové vařiče s funkcí dobíjení (termoelektrický článek) to mi dávalo větší smysl, ale ta cena byla pro mně i tak dost vysoká – zkrátka vyšší než aby se mi to (při tom jak často lezu někam do divočiny) vyplatilo. Hledej biolite campstove – ale asi už bude víc výrobců.

Nový příspěvek