frankie89

Jakou dobu si clovek odsedi ve vezeni za kradez?

Kdyz nekdo odcizi auto v hodnote treba 350 000 je souzeny stejne jako kdyby ukradl penize ve stejne hodnote? A na jak dlouho za to muze jit clovek do vezeni? Prijde mi ze za vrazdu jsou u nas smesne nizke tresty, tak jestli je to stejne i s kradezema?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze paušalizovat. O tom musí rozhodnout soud.

Další odpovědi
Zbynas

Zákon č. 140/1961 Sb.,
§ 247 Krádež
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo

Při tom se přihlíží na výši škody.

klumprt

350 tisíc je tzv. větší škoda (§138 tr.z.) a kvalifikovalo by se to jako přečin Krádež podle § 205 odst. 1,3 tr. zákoníku. Za to je trest jeden rok až pět let.
Jaký trest pachatel skutečně dostane, je individuální. Hodně záleží na tom, jestli byl už v minulosti trestán a taky na okolnostech případu. Myslím, že netrestaný pachatel, který se přizná a dobře spolupracuje s policií a soudem, který to auto ukradl třeba z důvodu nějaké momentální tísně, by u nás dostal určitě podmínku.
Běžný ostřílený lump by mohl dostat tak asi rok nebo dva natvrdo, ale to jen můj hrubý odhad na základě toho, že jsem pár rozsudků už četl.

Emefej

Zejména u aut je to složitější, než by se na první pohled zdálo. Pokud bude mít pachatel dobrého advokáta, tak mu soud vůbec nemusí krádež dokázat. Bude z toho jenom neoprávněné užívání cizí věci a odbude se to podmínkou.

ptáč

Jestli krade tak ho zavřou na Pražský hrad .