Lgee

Proč jsou za vraždu tak nízké tresty?

Sice občas někdo dostane doživotí, ale to jen proto že nemá peníze na právníka…

Odpovědi
Lamalam

Na to se zeptej zákonodárců.

bububabu

Jsou tak nízké protože zákonodárcům ještě nedošlo že pokud tresty v podstatě žádné nejsou, (3 roky za vraždu nepovažuji za žádný trest), že se zločinnost bude vzmáhat protože vědí že za to budou jen lehce potrestáni.
Tímto se také dává dětem najevo že vlastně zločinnost není vůbec závažná ba dokonce v některých případech povolená! Od jak živa platilo že když dítě provedlo zločin tak byl potrestán rodič a tak to také v praxi fungovalo. Nevím proč to bylo zrušeno, ale mělo by se to znova zavést a rodiče by se i více starali co a kde jejich potomek dělá.
K tomu ještě připočtěme lázeňské prostředí věznic a je to jasné co to tady vlastně v tom našem státu podporujeme k růstu!

Drap

Tresty jsou takové, jaké stanoví zákon.