cicitek

Jako výši přepatku daní,kdy a jestli vůbec nějakou dostanu za dobu mojí evidence na ÚP od doby červenec 2014-leden2014 ?

Jak od konce července 2014 do konce roku jsem byl v evidenci ÚP cca pět měsíců a v půli ledna 2015 jsem podepsal prac.smlouvu společně s ročním zůčtováním daní.Chci se zeptat,zda li dostanu za dobu mé evidence na ÚP nějaký přeplatek daně a kdy ?

Nejlepší odpověď
gecco

Daň z příjmu se vyměřuje k 31. březnu, pokud máš nárok na vratku, pak by ti měla být vyplacena do 30 dnů od vyměření daně (tedy do 30. dubna)…
Zda máš na nějakou vratku nárok (pravděpodobně ano) je ale závislé nejen na době, po kterou ji byl v evidenci ÚP, ale i na tvých přímech za předešlou část roku.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Na tuto otázku nelze odpovědět. Můžeš dostat, ale také nemusíš. Záleží na tom, kolik jsi zaplatil daně za období od ledna do července 2014. Mohl jsi dělat za minimální mzdu a daň neplatit vůbec.
Upozorňuji také na skutečnost, že přeplatek se vrací pouze do výše daňové povinnosti. Tzn., pokud jsi odvedl od 1–7/2014 daň ve výši např. 300,–Kč, tak ikdyby ti vyšel přeplatek jakoli velký, nedostaneš víc jak 300,–Kč.
Mohu jen spekulovat bez znalosti podrobností, ale tvůj výpadek příjmu od 8 do 12/2014 by ti teoreticky mohl přinést přeplatek díky odpočitatelné položce, která se započítává za celý rok.

ivzez

Daň lze vrátit maximálně do výše odvedených daně.

Jestli jste v roce 2014 (za leden až červen) zaplatil nějakou daň, pravděpodobně se Vám vrátí. Musel byste nejpozději dnes podepsat u posledního zaměstnavatele z roku 2014 žádost o provedení ročního zúčtování daně z příjmu a doložit mu dobu evidence na ÚP.

Další možnost je vyžádat od bývalého zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně a sám si podat daňové přiznání.

Podpis u nového zaměstnavatele platí až od data podpisu, tzn., že
Vám nový zaměstnavatel zúčtování za rok 2014 provést nemůže.

JájsemRaibek

gecco jen upravím tvou odpověď. nikoli do 30.4., ale nejdříve od 1.5. – viz. zákonné lhůty