majki636

Jako klimatizaci byste mi doporučili? Nebo je lepší pořídit ochlazovač vzduchu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ochlazovače vzduchu jsou vyhozené peníze. Dokážou snížit teplotu zhruba tak o 1 st. Při výběru klimatizace bych bral v potaz především to, jaký objem místností má chladit, od čehož se odvíjí její výkon, spotřeba a nakonec i cena. Také bych přihlížel k její hlučnosti.

Další odpovědi
elkon

Když klimatizaci, tak jedině vestavěnou, např. od firmy Daikin. Mobilní klimatizace jsou vyhozené peníze (navíc musíte vylévat vodu a mít otvor ven z místnosti).

Midoc

K chlazení vzduchu lze v létě použít i tepelné čerpadlo.
https://www.te­plonadoma.cz/cer­padlo-jako-klimatizace

PetaKo

Ochlazovač není špatný, protože mají většinou i tu funkci, že umí topit, takže v zimě se určitě hodí. Nicméně pokud potřebuješ ochladit nějakou větší místnost, tak rozhodně vzít klimu. Dneska už to není tak šíleně nákladná záležitost a dá se pořídit kvalitní mobilní klimatizace za dobré peníze www.orava.eu/cz/cs/mo­bilni-klimatizace-acc-20

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Lidé mají často černou, nebo jinou tmavou barvu střechy. V létě jsou tyto střechy o hodně více rozpálené.
Tepla je potom více i pod střechou.
Při použití bílé barvy, nebo jiné světlé
bude teplota střechy i pod střechou o hodně nižší. Nebude potřeba ani klimatizace.
Tmavé střechy zvyšují i celkově teplotu ve městě, ohřívá se od nich více vzduch.

Midoc

https://www.sta­vebnictvi3000­.cz/clanky/du­vod-pro-bile-strechy-setreni-penez-chladnejsi-leto

Dochy

Midoc: Ale klimatizační jednotka JE tepelné čerpadlo. Akorát u klasické klimy se předpokládá, že bude hlavně chladit místnost.