Zeikot

Jakeho poskytovatele internetu?

Dobry den, steehuji se a resim internet. Vcera bylnu me typek z vodafonu, ze by musel probourat nekokik zdi atp.. no proste je to nadlouho, ze se mi nekdo nekdy od nich ozve bla bla. Copak v dnesni dobe neni nakej prenosnej internet na doma? Normalne bezdratovej, prenosnej, bez nesmyslnyho vrtani a tahani kabelu? Kam sem volal tam tyden-14dni lhuty. Nejde mi o cenu. Jde mi o tk abych mel internet v tom byte. Pro predstavu Hradec Kralove.

Dochy: dekuji, nemaj pokryti na ten dum kuli umisteni anteny :(

Nejlepší odpověď
da ny

Píšete to jako horor ….;-)
Mám kabelový internet +6 TV.
Co mám za poskytovatele já, Vám asi nic moc nepomůže. Kromě velkých poskytovatelů, jsou i místní menší (jedou ne jejich kabelech). Pokud už někdo má, nebo je hromadně zavedená nějaká kabelovka v domě, je to u ní, bez problémů.
U nás jsou kabely položeny v zemi řádky (desítky let). Je to běžné, zejména na sídlištích a v hromadné bytové zástavbě. Domkaři, by si museli zaplatit položení kabelu.
Proto pak využívají služby mobilních operátorů (obecně, přenos vzduchem O2 a podobně.). Zákazník se rozhoduje na základě rozsahu poskytovaných služeb, rychlosti, objemu dat, podle ceny…..
Bydlím v městském bytě. Společná anténa, pro TV zde není .
Jsou zde 2 již zabudovaní poskytovatelé (Wolfnet a bývalé UPC, čili Vodafone). Cenově se zde velmi podbízí/nabízí Starnet.
Je samozřejmé, že v bytě, kde není internet, musí technik provrtat zeď (okamžik). V bytech se kabel táhne volně nebo v liště kolem podlahy. Někde v lištách po zdech a na stropě.. Do místnosti též provrtá (snadno a rychle, otvor, na protažení kabelu. Nikdo, NIC neprobourává!!!
Další možností je mobilní operátor, poskytovatel internetu. U nich si můžete, podle zadaní adresy zjistit, zda mají na udané adrese dostatečný příjem.

Je SAMOZŘEJMÉ, že zákazník musí respektovat dobu, kdy mu je poskytovatel schopen zajistit připojení (vytíženost). Nebo se pokusit, zaplatit expresní připojen („předběhne ostatní zájemce), pokud je něco takového možné.
Když studovala dcery na JU v ČB, přišel technik druhý den (expresní plaltba), protože byl ochoten přijít v době osobního volna, mimo pracovní dobu. „Ukecala“ jsem ho při osobním kontaktu. NE po telefonu.

Další odpovědi
elkon

Určitě je v Hradci nějaký poskytovatel WiFi sítě. To si snadno najdete, podle přesného místa bydliště, aby byl signál nejlepší. Já ale používám DSL připojení od O2 pomocí původních rozvodů bývalé telefonní linky, rychlost dostatečná a zatím nemám důvod měnit. Není to ale v Hradci.

Dochy

V Hradci byl aktivní i nějakej ten občanskej projekt… hkfree tuším. Zkus se podívat, kdyžtak by tam měli být lidi, kteří znají lokální poměry.

Pepa25

Kabel je kabel. Pokud někdo bude někde bydlet krátkou dobu, tak chápu, že se s tím nechce patlat, ale ostatní si vyberou jednoho z mnoha poskytovatelů připojení, kteří mají natahané kabely do všechy bytových domů v ČR. Ti maníci přes instalace to dělají denně, takže mají zkušenosti a hotovo doslova za chvíli. Asi to neudělají do druhého dne, ale osobně preferuju stálé řešení před rychlým.