Avatar uživatele
Kelt

Jaké zařízení potřebuji na čtení elektronických knih?

Mám knihy, které si skenuji a pak si to ukládám jako PDF soubor a mohu to číst, zvětšovat otáčet a podobně. Některou knihu bych si mohl pořídit jako elektronickou, ale otázkou je, zda potřebuji čtečku, nebo zda to budu moci číst na notebooku, v tabletu nebo v telefonu a jaký program, nebo aplikaci budu potřebovat, abych si mohl knihu číst. Děkuji předem.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? FlAsh_7 před 1373 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Programy ke stáhnutí neporadím, bohužel. Ale co se telefonu týká, v každém jsem měla už danou appku Knihy. Používání je jednoduché, dobře se mi z toho čte. V tabletu by to mělo být také. Tuším, že Google má Knihy play, já na iOS appku Knihy.
V případě, že se rozhodnete pro čtečku, doporučím Kindle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Elektronické knihy se šíří v univerzálních formátech EPUB (spíš než PDF, protože EPUB je pro elektronickou knihu mnohem lépe optimalizován – umožňuje vám třeba přizpůsobit si zobrazení, přeformátovat text jiným písmem, jinou velikostí písma, měnit řádkování, jiným způsobem odstavce odsazovat a tak podobně) a právě prohlížeč EPUB formátu najdete vždy snadno a zdarma prakticky pro každou OS platformu – android, windows, ios, mac i linux. Takže rozhodně nepotřebujete mít speciální čtečku typu „kindle“.

Velmi schopný a volně dostupný software pro práci, prohlížení i konverze elektronických knih na windows mac a linuxu je CALIBRE https://calibre-ebook.com/

Pro ANDROID telefony a tablety je pak excelentní čtečkou třeba MOON READER https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.flyersoft.mo­onreader&hl=cs

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

V notebooku mám Icecream Ebook Reader – netvrdím ale, že je to jediná možnost. Používat eKniky v mobilu nebo tablesu se moc nedoporučuje, protože to více namáhá oči než čtečka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je každého věc, jestli používá čtečku, nebo počítač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojta24

Pokud vám knihkupectví nabídne knihu ve formátu EPUB či MOBI vždy preferujte univerzální a vyspělejší EPUB (založeno na XML). Formát MOBI přežívá snad jen díky tomu, že kdysi dávno na něm amazon postavil svůj AZW, ale jinak je technicky výrazně slabší a řadu možností, které jsou v EPUB běžné už postrádá.

před 1370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek