Zlatý

Jaké zařízení potřebuji na čtení elektronických knih?

Mám knihy, které si skenuji a pak si to ukládám jako PDF soubor a mohu to číst, zvětšovat otáčet a podobně. Některou knihu bych si mohl pořídit jako elektronickou, ale otázkou je, zda potřebuji čtečku, nebo zda to budu moci číst na notebooku, v tabletu nebo v telefonu a jaký program, nebo aplikaci budu potřebovat, abych si mohl knihu číst. Děkuji předem.

Odpovědi:

Bronzový

Programy ke stáhnutí neporadím, bohužel. Ale co se telefonu týká, v každém jsem měla už danou appku Knihy. Používání je jednoduché, dobře se mi z toho čte. V tabletu by to mělo být také. Tuším, že Google má Knihy play, já na iOS appku Knihy.
V případě, že se rozhodnete pro čtečku, doporučím Kindle.

Elektronické knihy se šíří v univerzálních formátech EPUB (spíš než PDF, protože EPUB je pro elektronickou knihu mnohem lépe optimalizován - umožňuje vám třeba přizpůsobit si zobrazení, přeformátovat text jiným písmem, jinou velikostí písma, měnit řádkování, jiným způsobem odstavce odsazovat a tak podobně) a právě prohlížeč EPUB formátu najdete vždy snadno a zdarma prakticky pro každou OS platformu - android, windows, ios, mac i linux. Takže rozhodně nepotřebujete mít speciální čtečku typu "kindle".

Velmi schopný a volně dostupný software pro práci, prohlížení i konverze elektronických knih na windows mac a linuxu je CALIBRE https://calibre-ebook.com/

Pro ANDROID telefony a tablety je pak excelentní čtečkou třeba MOON READER https://play.google.com/…

Stříbrný

V notebooku mám Icecream Ebook Reader - netvrdím ale, že je to jediná možnost. Používat eKniky v mobilu nebo tablesu se moc nedoporučuje, protože to více namáhá oči než čtečka.

Bronzový

Je každého věc, jestli používá čtečku, nebo počítač.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Vojta24

Pokud vám knihkupectví nabídne knihu ve formátu EPUB či MOBI vždy preferujte univerzální a vyspělejší EPUB (založeno na XML). Formát MOBI přežívá snad jen díky tomu, že kdysi dávno na něm amazon postavil svůj AZW, ale jinak je technicky výrazně slabší a řadu možností, které jsou v EPUB běžné už postrádá.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1117
Zlatý Hlada 1056
Zlatý led 1038
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 768
Zlatý arygnoc 673

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.