CTTON

Jaké vady má ocet?

Odpovědi
Ametyst

Ocet je bez závad. Obsahuje 8% kyseliny octové. Má nepřeberné množství použití, nejen v kuchyni.

Edison

Proč by ocet měl mít vady???

da ny

Jistě máte na mysli ocet lihový (kvasný, z brambor, žita, řepy)Je výborným úklidovým prostředkem, hodí se k obkladům.
BOHUŽEL je používán i jako konzervant (okurky, čalamády) a dochucovadlo.
Zápory:
Zpomaluje trávení a zabraňuje plynulé biologické přeměně látek potravy.
Ničí červené krvinky, tím dochází k anemii.
Lihovým (laciným) octem tedy velmi šetřit ve stravě, raději zcela vyloučit. Je dobrým pomocníkem při úklidu domácnosti.

Vinné a ovocné octy jsou vhodnými dochucovadly, mnohdy zdraví velmi prospěšné (lék).

da ny

Starší lihový ocet se může zakalit, vytvoří se „háďátko, šlem“. Podobně jao kdysi u kvalitních minerálních vod ve skle (nebylo na závadu).

Ametyst

Přesně tak, díky. Zákal není na závadu.

da ny

JJ ocet přežije i apokalypsu :D