adam 747

Jaké ryby do 60l akvária?

Dobrý den, mám otazku, jaké ryby si mám vzít do 60l akvária. Vím, že chci určitě neonky, poradí mi někdo? Předem děkuji. (Nejsem žádný znalec)

Nejlepší odpověď
annas

Jaké ryby? Takové, aby se do akvaria všechny vešly.

Pokud vás zajímá, které ryby, přečtěte si diskuzi, kde je stejný dotaz.
https://www.ak­va.sk/ake-ryby-do-60-litroveho-akva-t10182.html

Myslím si, že až bude ryby kupovat, nejlépe vám poradí v prodejně.

Jinak

https://cs.wi­kibooks.org/wi­ki/Akvaristika/Ko­lik_ryb_do_ak­v%C3%A1ria

Akvaristika/Kolik ryb do akvária – najde pravidla na prostor podle délky ryby.

Další odpovědi
aliendrone

60l je malá nádrž, drž se při zemi. Vybírej malé (neonka obecná [Paracheirodon innesi] je vhodná) a MÁLO. Pamatuj, čím menší nádrž, tím TĚŽŠÍ je udržet v ní biorovnováhu. Čím více rostlin, tím lépe. I tak je vhodná výkonná filtrace a VELMI pravidelné odkalování. V žádném případě živorodky (jako třeba Xyphophory), mnohem více kadí. A z toho plyne 1. zelený zákal, následně hnědý a nakonec likvidace nádrže. :(

Prostě malá nádrž = VÍCE starostí. viděl bych to (při dobré filtraci/vzducho­vání – klidně použij i „vzduchovací kamínek“) a množství rostlin tak na max 10–12 neonek a pro zpestření přikup JEDNOHO vhodně zabarveného samečka Betty splendens, tak aby berevně pasoval k neonkám, třeba jako tento: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/12/27/10/57/be­ta-4722176_960_720.jpg Rozhodně ne více (betty-samečci sice hezčí, než samičky, ale jsou vůči svému druhu nesnášenlivé a vybijí se mezi sebou)!

Pokud bys chtěl neonky pravé (Cheirodon alexordi – jsou ještě hezčí a dražší, ale i VĚTŠÍ o cca 1cm), tak optimální maximum vidím na 8–10 rybek.

Znovu opakuji, čím více rostlin (nějaké nenáročné jako třeba různé kryptokoryny, ty se navíc s neonkami hezky vyjímají), tím lépe + pravidelnost údržby – odkalování, řasy, obměna vody atd. jsou klíčové. :)

Jo a až ti bude „odborník- prodavač“ tvrdit, že „dnes se tam vejde více ryb, protože jsou lepší filtry“ a obecně technologie, tak zvaž, jestli mu jde o tvé akvárium nebo spíš o JEHO tržbu. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.