Gus_Fring

Jaké přílohy jsou pro dietní životosprávu vhodné?

Samozřejmě pro low carb to nebude žádná. Ale nehledím moc na sacharidy, ale cukry a kalorie. Které jich mají nejméně a jsou vhodné?

Edisone, opět jsi mě pobavil svoji neznalostí. A ještě k tomu tvrdíš, že já nemám znalosti základů. Sacharidy se dělí na mono, oligo a poly. A ty sacharidy, které jsou sladké, jsou cukry. To znamená, že jen část sacharidů jsou cukry. A mě vadí jen ta část sacharidů. Protože se štěpí úplně jinak. Trávení a jejich působení v krvi funguje jinak. Pokud jsi neprošel chemií základní školy anebo jsou pro tebe taková slova jako bílkovina, sacharid nebo kalorie sprostá, tak tvou neznalost chápu. Ale nechápu to, že si myslíš, že máš pravdu.

Nejlepší odpověď
briketka10

Zelenina, vejce, tučné sýry a jogurty, maso, slaninu, ořechy, ideálně z bio produkce.

Další odpovědi
da ny

Mějte na paměti, že zelenina se nepočítá jako jídlo, ale má jí být dostatek (vláknina),
ideálně 3× denně (což já nezvládnu, mám to jinak)..
Nenapsala jste, o jakou jde dietu a zda je jejím úkolem hubnutí či stravovací systém
Nízkosacharidová dieta extrémní, kdy se konzumuje 100g sacharidů denně je docela na pováženou a ne pro každého vhodná. Zejména dlouhodobě.
Sacharidy snižují chuť na sladké. Jejich konzumace je důležitá pro činnost mozku (řídí vše).
Vhodné zejména dopoledne.
Cukry jsou v zelenině a ovoci. V odkazech je i pár receptů na přílohy.
Běžné přílohy jsou na tom energeticky velmi podobně. Sacharidy (z toho cukry), škroby si vyhledáte snadno sama v tabulkách. „Nejhladovější“ jsou brambory, srovnatelný i bramborový knedlík.

Pokud chcete (a měla byste) konzumovat dostatek zeleniny a nějaké ovoce, budete muset vybírat
i mezi zeleninou tu s menším obsahem sacharidů. A pokud se držite 100g/den, tak už si sacharidovou přílohu hned tak nedáte. Což může ohrozit i Vaše zdraví
Případně v budoucnu jojo efekt. Můžete si zničit metabolismus, budete v malnutrici.
Jíst „zdravě“ (spíš jalově), můžete strádat a též tloustnout. Ony to ty tuky energeticky nevytrhnou.
Mozek potřebuje dostatek sacharidů! Pro zdraví celého organismu.
Jestli si dovolíte více než 100g sacharidů/den (za což se přimlouvám), pak je celkem jedno, jaké přílohy zvolíte: brambory, knedlíky z nich, rýži, rýžové těstoviny, žitné nebo pohankové. Jáhly, pohanku, bulgur, kuskus, amarant, quinoa. Celozrnný chléb, žitný i pšenično-žitný.
Vše najdete v tabulkách
V týdnu byla nutriční terapeutka v nějakém Tv pořadu. Léta velmi štíhlá paní. Varovala též před vyhýbáním se přílohám (sacharidům). Sama jí alespoň 3 porce denně, třeba menší. Pokud má k večeři i dostatek zeleniny s bílkovinou, stejně alespoň několikrát do něčeho kousne :).

http://www.skrit­cikuchyne.cz/niz­kosacharidove-prilohy/
https://www.stob­.cz/cs/nizkosacha­ridove-diety-kdy-maji-vyznam
https://www.sen­dire.cz/domca-bez-cukru-nizkosacharidove-stravovani-low-carb/
další hledejte sám/sama

Edison

A co jasou asitak sacharidy? Nejsou to čistě náhodou cukry??? Ptáš se na něco a nemáš pojem ani o základech. Přeskakuješ vědomosti. To je jako bys chtěl letět raketou na Mars a neměl pojem o reaktivních pohonech.

Tím, kdo neví, že cukry je české slovo (z němčiny) pro sacharidy a hrdě se přihlásil k neznalostem jsi tu ty:

„Termín „cukry“ (v množném čísle) se používá jako označení pro všechny sacharidy (k nimž potravinářský cukr patří).“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cukr

Drap

Jakou dietu?

domik8

Ahoj, já teď pár týdnu už zkouším low carb a šla jsem do toho díky tomuto článku https://zivota­vyziva.cz/low-carb-pro-zacatecniky/. Je to tu skvěle zpracováno a popsáno. Myslím, že to částečně může pomoci zodpovědět i Váš dotaz. Je tam spoustu informací pro lidi, kteří se nějakých způsobem zajímají o dietní stravování a různé typy diet. Takže doporučuji 🙂

Edison

To je tak, když někdo používá termity, o kterých ví prd a myslí si, že vypadá chytrej, ale opak je pravdou.

briketka10

Nejdříve si něco přečti:
https://ladylow­carb.cz/nizko­sacharidova-dieta/