misatko20

Jaké podmínky a jaká rizika při získání půjčky/úvěru musíme vždy zvážit?k čemu byste využil/a hypotéční úvěr?

Jaké podmínky a jaká rizika při získání půjčky/úvěru musíme vždy zvážit?k čemu byste využil/a hypotéční úvěr? Víte co je zástava a co znamená ,,exekuce“?

Odpovědi
Michal Kole

Hypoteční úvěr je půjčka hlavně pro pořízení bydlení – koupě domu, bytu

Rizika je hlavně uvážlivost zda budeš moct splácet např. když příjdeš o práci, onemocníš a nebudeš moc vydělávat

vlajan1981

Prvně bych možná být vámi mrkla na nějakou hypoteční kalkulačku, abyste zjistila jestli si tu hypotéku vůbec můžete dovolit splácet. To je podle mě asi první věc, kterou byste měla vědět. Kriterií, která je předem potřeba zvážit je ale samozřejmě mnohem víc. Celkem dobře to mají shrnuté například tady: https://finuan­ce.eu/hypotec­ni-uvery-co-je-treba-vedet/ Doporučuji přečíst.