karel.kacir

Jaké oblečení a obuv se nosí do thajských chrámů?

V této době trochu zvláštní otázka, ale víte někdo, co se smí a nesmí nosit do thajských chrámů? Co doporučujete? Jak je to se zouváním do chrámů? A hlídají to hodně? V roce 2021 bychom rádi vyletěli když to půjde. :) Jaké chrámy byste případně doporučovali navštívit?

Odpovědi
najk02

staci trochu zapatrat na googlu, ale zrejme se ptas na osobni zkusenost. v podstate vzdy staci hlidat mit zakryta ramena a kolena, zadne kriklave tetovani nebo extravagantni doplnky apod. v nekterych chramech to hlidaji, v nekterych vubec. my navstivili hlavne velke chramy v Bangkoku a kralovsky palac a nemeli jsme zadny problem. hlidal bych si i kratasy – v nekterych chramech je moc nemusi, ale pokud jsou na turisity zvykli je jim to jedno, pripadne ti pujci takovou sukni na zahaleni

muzes pohledat i na youtube:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qM9m-LlXaVk

treba tady chlapek na 3:20 ukazuje v cem je oblecen a tak tam chodi skoro vsichni, ma nejake volnejsi triko a kalhoty – je tam neskutecne vedro, takze doporucuji kalhoty. uvnitr budov pak chodi bos, coz jsme chodili taky.