Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké máte zkušenosti s kurzy angličtiny pro děti?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Mám zkušenosti "z druhé strany" - jako lektor, několik dětských kurzů jsme v naší škole vedli a vedeme. Vzhledem k tomu, že každé z oněch dětí k nám chodilo několik let a rodiče si nás chválili, tak to zjevně funguje ke spokojenosti obou, resp. všech tří stran. Záleží ale samozřejmě na metodice výuky. Většinou byly u nás děti vyučovány tzv. přímou metodou (jen mírně upravenou pro děti), jen jeden měl vyloženě angličtinu formou her (vzhledem k věku - 9 let).
Učit děti cizí jazyky odmala se vyplatí, neboť právě v dětském věku se člověk učí jazyky nejlépe, má pro to tehdy totiž vrozené dispozice. Čím je starší, tím to pak jde hůře.


Avatar uživatele
Registrovaný

My jsme s manželem naší dceru vedli k výuce angličtiny defakto už od školky, kdy si osvojila základní slovíčka. Říká se, že by se dítě nemělo učit druhému jazyku pokud ještě dobře neumí česky, ale základními frázemi a slovíčky se nikdy nic nezkazí ba naopak. V posledním roce, co byla ve školece jsme ji přihlásili do skupinového kurzu angličtiny http://www.parakalo-kids.cz/…. Výuka probíhala formou her, mohla jsem tam s ní chodit i já a pokrok šel opravdu poznat. Je důležité dítě vést k učení i doma...je fajn pouštět pohádky v angličtině, hrát hry na slovní zásobu...


Avatar uživatele
Pokročilý

Oba syny jsem jako batolata přihlásila na angličtinu. Bohužel jsme nemohli pokračovat, vzhledem k postižení jednoho syna. Ostatní děti vyrušoval a nezapojoval se. Vzala jsem je oba a pouštím pohádky v AJ, učím slovíčka sama doma a komunikujeme s přáteli, rodilými mluvčími. Je jim 7 a 5 let a obstojně se domluví. Rozhodně je příhodnější učit malé děti počítat zvířátka a barvy. Učím angličtinu dospělé lidi a je to poněkud trapné učit padesátiletého člověka s akademickým titulem "jak dělá pejsek a kočička" ... Čím dřív, tím lépe.
Z okolí znám názory lidí, že se naučit dá kdykoliv. No, snad ano, když člověk opravdu maká, má ctižádost a talent, ale pokud mu něco z toho chybí, pak to těžko dohání. Nejvíc tuto teorii razí lidé, co se blbě domluví rodným jazykem.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.