kaktus456

Jaké máte zkušenosti s kurzy angličtiny pro děti?

Odpovědi
quentos

Mám zkušenosti „z druhé strany“ – jako lektor, několik dětských kurzů jsme v naší škole vedli a vedeme. Vzhledem k tomu, že každé z oněch dětí k nám chodilo několik let a rodiče si nás chválili, tak to zjevně funguje ke spokojenosti obou, resp. všech tří stran. Záleží ale samozřejmě na metodice výuky. Většinou byly u nás děti vyučovány tzv. přímou metodou (jen mírně upravenou pro děti), jen jeden měl vyloženě angličtinu formou her (vzhledem k věku – 9 let).
Učit děti cizí jazyky odmala se vyplatí, neboť právě v dětském věku se člověk učí jazyky nejlépe, má pro to tehdy totiž vrozené dispozice. Čím je starší, tím to pak jde hůře.

kia111

My jsme s manželem naší dceru vedli k výuce angličtiny defakto už od školky, kdy si osvojila základní slovíčka. Říká se, že by se dítě nemělo učit druhému jazyku pokud ještě dobře neumí česky, ale základními frázemi a slovíčky se nikdy nic nezkazí ba naopak. V posledním roce, co byla ve školece jsme ji přihlásili do skupinového kurzu angličtiny http://www.parakalo-kids.cz/skupinove-jazykove-kurzy-anglictiny-pro-deti/. Výuka probíhala formou her, mohla jsem tam s ní chodit i já a pokrok šel opravdu poznat. Je důležité dítě vést k učení i doma…je fajn pouštět pohádky v angličtině, hrát hry na slovní zásobu…

Slecna 007

Oba syny jsem jako batolata přihlásila na angličtinu. Bohužel jsme nemohli pokračovat, vzhledem k postižení jednoho syna. Ostatní děti vyrušoval a nezapojoval se. Vzala jsem je oba a pouštím pohádky v AJ, učím slovíčka sama doma a komunikujeme s přáteli, rodilými mluvčími. Je jim 7 a 5 let a obstojně se domluví. Rozhodně je příhodnější učit malé děti počítat zvířátka a barvy. Učím angličtinu dospělé lidi a je to poněkud trapné učit padesátiletého člověka s akademickým titulem „jak dělá pejsek a kočička“ … Čím dřív, tím lépe.
Z okolí znám názory lidí, že se naučit dá kdykoliv. No, snad ano, když člověk opravdu maká, má ctižádost a talent, ale pokud mu něco z toho chybí, pak to těžko dohání. Nejvíc tuto teorii razí lidé, co se blbě domluví rodným jazykem.

J. Pavlů

Zkuste animovaný pořad Cocomelon v angličtině. Na voyo je česky i anglicky. Můžete dětem pustit díl česky, a pak jindy anglicky. Budou si pamatovat o čem je. ale stačí i v angličtině – učí barvy, čísla atp., takže je to názorné a měly by to zvládnout i v angličtině: https://voyo.no­va.cz/titul/7834-cocomelon-cz?utm_source=dog­net&utm_medium=af­filiate&utm_cam­paign=62e9272008­7ef&a_aid=62e927200­87ef&a_bid=084ccf77&da­ta1=jiri