Petr1491

Jaké máte sousedy? Také dupou, rachotí, vrtají a skřípou židlemi?

Asi nic neobvyklého, ale očividně na to máme štěstí. Bydleli jsme v Brně, kde nad námi bydlela mladší slečna, která se pravidelně vracela kolem 2 ráno s tím, že do rána neustále dupala, rachotila, a pokud si občas našla přítele, tak jsme poslouchali pleskání (nebyli schopni si zavřít okna). Nakonec jsme se odstěhovali, ale nepomohlo nic. Byl jsme opakovaně za ní, vždy slíbila a vše bylo stále dokola. Hlavně jsem nechápal, jak může takhle člověk žít. Opravdu skoro každý víkend neustále chodila po bytě (jedna obytná místnost), nepochopil jsem, co tam mohla pořád dělat. A nechápu to stále.

Přestěhovali jsme se do Prahy, do nového bytového domu, nad námi bydlí sousedi, kteří již 5 měsícem v kuse vrtají. Nevíme co, protože se jedná o zcela nový bytový dům. Beru, kdyby to trvalo měsíc, ale skoro půl roku? Teďka přestalo vrtání a zase každý den slyším dupání, neustálé pobíhání po bytě. Každé ráno přesně vím, kdy snídají, obědvají, protože nejsou schopni normálním způsobem vytáhnout židli, ale ta musí vždy vrzat. Naštěstí jsou tady stropy OK, takže se to dá, ale dunění a skřípot je bohužel slyšet pořád.

Chápu, že každý chodí a žije jinak, spíše mi vadí taková ta arogance. Ten člověk, kdyby zapřemýšlel, tak prostě musí vědět, že to chování může sousedy pod ním rušit. Vyzkoušel jsem si u nás dupat a prostě se to rozléhá, takže o tom musí vědět. Ale prostě na to kakají.

Jaké máte zkušenosti se sousedy vy?

Odpovědi
Lgee

Tiché jako krysy.

Rocker

Nemáme sousedy,bydlíme ve škole s jsme tu sami.

Ametyst

Pamatuji se na panelákové bydlení. Nad námi bydlela rodina s maličkými dětmi. Vůbec jsme o nich nevěděli. Pohoda. Potom se rozhodli odstěhovat, a ještě předtím vylepšili cenu bytu plovoucí podlahou. Noví nájemníci byli sice starší a bezdětní, ale rámusili, jako když v bytě hrají hokej. Každý pohyb židle, každý krok se rozléhal hrozně. Kvůli plovoucí podlaze.

elkon

Přímo v domku nemáme žádné sousedy. Sousedi mají domky přibližně 10m od nás vpravo i vlevo. A vzadu je to ještě více, možná 20m.

df

To nejsou byty. Jsou to papírové předražené krabice. Švagr slyší štěkání sousedovic psa. To je masakr jako. My naštěstí v pohodě. Starý dobrý poctivý socialistický cihlák.

_Bůh_

Sousedy máme za plotem. Vidím je jen zřídka, jsou furt v tahu.

Rokio

Mám souseda, který svým jednáním mi způsobil diagnostikaci schizofrenie od mého lékaře. Občas slyším hlasy skrz zeď, ale to má pouze soused na hlas zapnutou televizi.

Dal bych klidně 10.000 Kč za to, abych měl hlučné sousedy a ne souseda, který zapříčiní, že mě doktor osočí z psychózy.

iceT

Nad námi je jen střecha. Sousedi vlevo jsou starší a tiší. Bývalá sousedka vpravo dělala hlučná posezení, ale moc mě neobtěžovali, pak ji vystřídal někdo, kdo na balkoně kouřil trávu a mě ten smrad lezl do baráku, naštěstí po jednom zahulákání toho nechali, a teď místo nich je tu zas někdo novej, a taky je hlučnej, tedy jen smích každej páteční večer, ale to zas není tragédie. Sousedka pode mnou měla kdysi obavy, že vedlejší byt se bude rekonstruovat a že dělníci budou hluční a sprostí, ale nechápu proč, když se tu zdržovala jen pár dní v roce. Teda v poslední době tu byla stále, protože má zdravotní problém, a zdá se, že se přemístí jinam. Loni měla obavy, že někdo čeká až umře, protože čas od času někdo háže do schránek lístky s nabídkou odkoupení bytu za hotové.
Ale celkem tě chápu, taky nerozumím tomu, že někdo kdo váží 50 kg, dupe jak čtyřtunový slon.

Drap

Nikdy jsem žádné sousedy neslyšel dělat něco podobného. Zřejmě máte lehké spaní. Je na to jednoduché řešení. Buď si pořídit špunty do uší, další možností je koupit či postavit si dům ne v těsné blízkosti žádných sousedů a je po problému.