JJp

Jaké maso má žirafa/zebra?

Proč je v českých restauracích k dostání maso z různých zvířat (hadů, krokodýlů, klokanů…), ale nevygooglíte jedinou žirafu (a asi ani zebru)? Myslím, že jsou „téměř“ ohrožené, ale chráněné nejsou… Je to tedy otázka chuti či ..?

Nejlepší odpověď
Hornisse

Hadi, krokodýli i klokani jsou všechno zvířata chovaná na farmách na maso. Tím pádem je maso relativně levné, se stálou kvalitou a bez zásadnějších hygienických rizik.
Oproti tomu žirafy nebo zebry by musely být uloveny ve volné přírodě. Tím pádem by maso bylo řádově dražší a k tomu s nestálou kvalitou a potenciálními hygienickými riziky (jsou to divoká zvířata). Navíc je lov obou druhů zvířat značně regulován.

Chuť tedy není rozhodující, jsou v tom jiné faktory. Nicméně kdyby byly velmi chutné, tyto překážky by se překonaly, z čehož usuzuji, že ani chuťově nebudou nijak zvlášť výjimečná.

Další odpovědi
MrnousakCZE

žirafy ani zebry se nesmí lovit, a pochybuju že by to někdo žral :D
Doplňuji:
aspon myslím

zjentek

vím jen, že pokud ta zvířata nebyla chována na farmách, tak to, na co se ptáš bude potom zvěřina
Doplňuji:
důkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zv%C4%9B%­C5%99ina_%28ma­so%29

Bercou

Steak ze zebry nabizi restaurace mount steak- mount-steak.cz

marci1

Žirafí maso se nikde neobjevuje. „Zebří maso je údajně šťavnaté, ale v medium propečení je už tuhé. Takže opravdu ne více jak medium rare.“
http://www.pro­firecepty.cz/re­cept/422-steak-ze-zebry/

Dochy

Vzhledem k příbuznosti bych řekl, že maso ze zebry bude mít hodně blízko ke konině a tu sehnat můžeš. U žirafy netuším, ale asi to bude také blíž ke koni, než k praseti 😉