FlAsh_7

Jaké mají úrokové sazby vliv na životy běžných lidí?

Je lepší, když rostou, nebo když klesají?

Odpovědi
Drap

U každého se to projeví jinak. . Kdo má hypotéku a splácí, zaplatí o několik tisíc více, Kdo spoří, dostane sice o něco málo více, ale podstatně méně za to koupí. Největší úrok, který může dosáhnout, neni ani 5%, ale inflace se blíží k 25%. Ten, kdo nemusí splácet, ale nemá už na spoření, nezíská, ani nedostane nic, ale díky drahotě ho cokoli co si koupí příjde dráž, takže toho může koupit méně.

elkon

Pokud nedělají dluhy, tak žádný.

Hlada

Úroková sazba by měla být v rovnováze s inflací. Když bude vyšší, tak se sníží prodej nemovitostí na hypotéky, čímž se utlumí stavebnictví. Když bude nižší, budou úspory ztrácet na hodnotě a lidé je budou dávat do jiných komodit, jako např. v současné době do investičních nemovitostí, které tak neúměrně vzrostou v ceně.

Pepa25

Kdo má více úspor než dluhů chce růst úrokových sazeb, kdy více dluhů, je pro něj výhodnější pokles. Záleží totiž logicky, jestli úroky dostáváte nebo platíte.