Mr.Jan

Jaké má být minimální procento kakaové sušiny, které má obsahovat kvalitní čokoláda?

Odpovědi
Dochy

Proč chceš mít něco, kde jde hlavně o chuť, nějak kvantifikováno? Mně nejvíc chutná milka a na obsah kakaové sušiny zvysoka…
A proč Tě zajímá minimální a ne maximální?

paul1

Tuším 82%.

cochee

Dochy, myslím si, že když je potravina kvalitní, tak není nebo nemusí být prvoplánově kvůli chuti. Třeba mi Milka nechutná, protože nemám rád přeslazené věci a radši si dám tu hořkou čokošku „s vysokýma voltama“, kde se nenahrazuje část kakaa cukrem, přesněji je tam prostě méně cukru. A vím, že v ní bude zdravé kakao a ne sice taky zdravý, ale furt jen náhražka, karob a taky tam bude jen kakaové máslo a ne jiný tuk, „nejlépe“ ten nejlevnější. Neříkám, že zrovna Milka toto obsahuje, nemám Milku po ruce, takže nevím složení.Ale vsadil bych si, že víc než tak 30 max. 40% kakaové hmoty tam nebude. Jinak si ale myslím, že otázka není správně položena, protože určitě neexistuje žádné pravidlo že např. od 65,4% obsahu kakaové hmoty je čokoláda kvalitní, to určitě ne.

Dochy

„protože určitě neexistuje žádné pravidlo že např. od 65,4% obsahu kakaové hmoty je čokoláda kvalitní, to určitě ne.“ – přesně o to mi šlo. Chápu, že nemáš rád Milku a nic proti. Já vím, že jsem na cukr poněkud nadprůměrně. Ale nelíbí se mi, když takhle někdo vnucuje „kvalitu podle svých představ“ ostatním. Když někdo chce, ať si žvýká kakaové boby, ale to už není čokoláda.