Smack

Jaké/které látky zneužívají hokejisté, kromě čpavku a žvýkacího tabáku?

Legální doping

Nejlepší odpověď
annas

Nejen hikejistí, ale žvýkací tabák už od počátku patří k baseballu.
" Hráči jej používali mimo jiné proto, aby si zvlhčili ústní dutinu na prašných hřištích a nadbytečné sliny používali ke změkčení tehdejších rukavic. V té době se nic nevědělo o karcinogenním efektu tabáku v ústní dutině.

V rámci českého baseballu Lékařská komise ČBA registruje užívání žvýkacího tabáku a byla podniknuta první opatření, směřující k omezení tohoto jevu. Věříme, že maximální informovanost nejen baseballové veřejnosti může současné poměry změnit,“ na závěr doplnil Filip Hudeček." atd.

Zatím tedy platí u baseballu.

https://iweb3­.fnusa.cz/zvy­kani-tabaku-je-skodlivejsi-nez-koureni-rozsirene-je-mezi-detmi-a-dospivajicimi/

Procházela jsem stránky – poslouží energetické tyčinky, iontový nápoj, y, samozřejmě čpavek a Alpa

„Francovka ALPA – povolený doping nejen hokejistům“

https://www.al­pa.cz/ru/compo­nent/content/ar­ticle/14-cs/alpa-pecuje/pece-pro-sportovce/45-francovka-alpa-povoleny-doping