TheFailManCz

Jaké jsou aktuální úkony při dovozu motocyklu z Polska?

Rád bych koupil motorku v Polsku a přivezl ji do ČR v dodávce.
Něco jsem si již přečetl, ale mám ještě několik dotazů k tomu co mi není jasné. Obecně jsem se dočetl, že mi stačí nějaké dva dokumenty (Karta pojazdu a Dowod rejsrtaczny) od majitele v Polsku a podepsaná kupní smlouva a zbytek zajistí původní majitel.

  1. Opravdu nepotřebuji řešit odhlášení s majitelem v Polsku? Co když motorku řádně neodhlásí a nezruší povinné ručení?
  2. Komu zůstává původní polská SPZ?
  3. Je nutné v Polsku řešit převozovou zelenou kartu, když budu motorku převážet dodávkou?
  4. Jsou nějaké další úskalí, na které je třeba si dát pozor?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
nyjono

Zkus se zeptat v nějaké motorkářské skupině.
Třeba někoho, kdo kupoval motorku z USA. Vím, že to lze právě přes Polsko.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.