Col8B

Jaké je vývozní clo na pivo mimo EU (do Ruska)?

Jaké je clo na vývoz piva z ČR do Ruska? Ruské dovozní clo jsem našel (0,6 € za litr), ale co je nutné platit v ČR, nevím.

Je nutné platit clo i v tranzitních zemích (tedy Polsko a Bělorusko, přes Ukrajinu asi není transport bezpečný), nebo ho stačí zaplatit pouze v počáteční a konečné destinaci?

Díky za pomoc!

Odpovědi
Emefej

O vývozním cle nevím nic, ale tranzitní clo se neplatí. Zásilka prochází tranzitní zemí celně zaplombovaná.