Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké je právní postavení holdingu? V ČR. Možnost řízení ovládaných společností v holdingu vlastníky holdingu.

V Obchodním zákoníku jsem "holding" nenašel. Dá se použít §66a Podnikatelská seskupení? Je možno používat název holding? Má to nějakou oporu v právu? V jiných zákonných ustanoveních. Dík.
Jiří Beran

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Registrovaný

Pro holding se v českém právu používá pojem koncern, základ jeho právní regulace je právě v § 66a ObchZ.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1896
Zlatý standa 1248
Zlatý ivzez 743
Zlatý mosoj 665
Zlatý gecco 507
Zlatý led 485
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 407
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.