plebs

Jaké je opatření neb nařízení na snížení CO2 z vodní páry?

Odpar z vodní páry představuje 40–50% skleníkových plynů větší odpar vodní páry z oceánů tak jako skleníkový plyn hromadí více tepla a zpětná vazba zdvojnásobuje CO2. Nemohu dohledat jaký má názor na uvedené EK a aktivisté.

Odpovědi
aliendrone

Nerozumím otázce, jaký „odpar z páry“? Z páry (vody) prostě CO2 jen tak neuděláš (jaká „z5ná vazba“?), chybí jí k tomu uhlík. Nenaběhl sis na nějaké kecy eurohujerů? Tohle mi přijde jako klasická ukázka toho, co mezi lidi vypouští právě oni či organizace jako čestapo, aby ovlivnili veřejné mínění (především „nerozhodnuté“) tím, že zesměšní. :(

Pepa25

Lidská činnost objem vodní páry neovlivňuje, takže ji nemá smysl řešit. Vodní pára je problém z pohledu zpětné vazby: když lidské aktivity zvyšují globální teploty, nepřímo zvyšují také koncentrace vodních pár, což zesiluje skleníkový efekt.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sklen%C3%AD­kov%C3%A9_ply­ny#Vodn%C3%AD_p%C3­%A1ra

Pepa25

aliendrone: ke zpětné vazbě si přečtěte odkaz, který jsem dal v odpovědi a nehledejte konspiračně za vším „eurohujery“ – toto je fyzika.

aliendrone

Pepa25>>> Ach so, my mistake. Nahlížel jsem na to v chemickém smyslu (zpětná reakce), podobně jako na obousměrnou reakci ehtanolu a kys. octové za vzniku ethylacetátu a vody (produkty reakce samy zreagují z5 na reaktanty).

Tož jsem to špatně pochopil, uznávám. Otázka je ne zcela jasně položená (jak se může „něco odpařit“ Z PÁRY?), ale co už, chybička se vloudí i v lepších rodinách. ;) :)

plebs

Hodnoty jsou uvedeny ze studie Globální uhlíkový rozpočet 2018, kterou vypracovalo 75 vědců z mnoha zemí.
Množství emisí CO2 způsobené přírodou a člověkem. Emise CO2 produkují oceány 90 GtC a biosféra rostlin živočichů, lesní požáry, sopečná činnost 120 GtC to je celkem 210 GtC na kterých se člověk a jeho činnost podílí 5%.
Část studie také earth-syst-sci-data 10/2141/2018.

Dochy

Ale CO2 z vodní páry je blbost.