_136

Jaké informace říct a co poradit Čechovi při pobytu v Thajsku?

Bude český občan v Thajsku znečeho překvapen,na co bysi měl dat pozor a jakým způsobem by se měl/neměl Čech chovat i nechovat při pobytu v Thajsku?

Odpovědi
led

1– Opatrne pri objednávaní a hlavne jedení národných jedál. V prípade, že sa o to pokúsite, majte pri sebe vodu na rýchle uhasenie „ohňa“ v ústach.
2 – Alkohol mimo hotela je v určitých časoch obmedzený. V tom čase síce ho môžte kúpiť, ale za zvýšenú cenu. Nikdy ho nekonzumujte na ulici (len vo vyhradených priestoroch).
3 – Osoba kráľa je nedotknuteľná, aj v rečiach.
4 – Drogy sa prísne trestajú
5 – pri nakupovaní jednajte o cenu, okrem obchodov s pevnou cenou, ukážte z vášho herectva maximum a nikdy! neukazujte obsah vašej peňaženky (nemajte všetky peniaze na jednom mieste (to sa týka aj dokladov). Neukazujte, kde ich máte uložené.
6 – ak niekam idete, vždy informujte spolubývajúcich, kam idete a predpokladaný čas návratu. Nepchajte sa tam, kde je veľa ľudí, aby ste neprišli o všetko.
7 – u predajných ženách si dávajte pozor nielen na prenosné choroby a peňaženku/doklady, ale aj na to, čo má medzi nohami. Aj prekrásna žena byť shemale (mužožena)
8 – Thajsko aj v preplnených turistických oblastiach je krásne, ale majte so sebou rúšku, hlavne v Bangkoku, nie pre covid, ale ťažký smog, ktorý siaha až za periférie.
9 – Ak chcete hovoriť s ľuďmi dbajte na slušnosť, tichý hlas a úsmev.
10 – Thajčania sa radi fotografujú, ale vždy sa ich pred fotením opýtajte na súhlas, hoci len mimikou tváre a pantomímou. Majú to tak radi.
11 – V noci sa pohybujte v uliciach radšej v skupinke a vo svetle, ďalej od tmavých stien a uličiek.
12 – Thajsko je krásne aj v daždi aj pod pálivým slnkom, Vždy si dajte niečo na hlavu a chráňte si oči. Pri výletoch cez ulicu prechádzajte po prechodoch, nadchodoch, využívajte lodnú dopravu a motorové trojkolky Ťukťuk.

/mimo bodov, hlavne pre ženy, nezľaknite sa mnohým spodobeniam penisov v architektúre, v rôznych až premršťených vizuálizáciách. Jednoducho to berte tak: iný kraj, iný mrav. Tam je to prirodzené, je to súčasť života. Nemusíte preto deťom, manželovi a ani sebe zakrývať oči.
Príjemné zážitky… rada spomínam na Thajsko, aj na šťastie v nešťastí (postihnutých), že tá bomba vybuchla vo vestibule hotela až vychladli stopy mojich nôh (inak by som vás tu neotravovala).
PS. po návrate domov, vštko vyperte, aj čo ste nenosili (aby ste si nedoniesli domov malý nepríjemný hmyz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0t%C4%9Bni­ce_dom%C3%A1c%C3%AD

Hufnágl

Bacha ne baby, které mají i penis.

elkon

Pozor na pohlavní nemoci.

Michálek1245

Zrovna nedávno jsem četl tenhle článek: https://www.er­vpojistovna.cz/cs/thaj­sko-zeme-ostrovu-jidla kde cestovní pojišťovna ERV pojišťovna radí z toho jejich praktického hlediska, čemu se vyvarovat, aby ta dovolená byla co nejméně riziková. A to jak z pohledu jídla, pití, oblastí, zvířat, tak i z pohledu ubytování a různých turistických pastí. :) Prostě všechno pro to, abyste nemuseli řešit několik tisíc kilometrů od domova nějaký průšvih. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Vitek04

Nezkoušet žádné drogy (ani marihuanu) , držení a užívání je v Thajsku přísně trestano, až 60 let vězení a také se tam nerozdelujou drogy na měkké a tvrdé.

ten který je

Neurážet krále!