Avatar uživatele
Vojtěch

Jaké digitální piano pro začátečníka?

Chci se naučit hrát na piano a zároveň bych rád, abych zanedlouho nemusel kupovat lepší. Našel by se, prosím, někdo zkušený, kdo by mi dal doporučení? Prodavač v obchodě mi doporučil digitální Roland FP60X. Prý sice nemá tak hezký zvuk jako Yamaha, ale má klaviaturu věrněji napodobující skutečné piano. Občas jej budu potřebovat převézt. Díky!

Zajímavá 0 před 644 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Tak nějaké zkušenosti mám, protože jsem měl doma 4 keyboardy a hrál jsem trochu na klavír, ale tyto zkušenosti bych použil pro nákup dalšího nástroje pro sebe. Takže asi 2 roky jsem chodil do hudebky na klavír, a proto, že jsme měli doma piano, tak jsem si na to hrál. Pak jsem si postupně kupoval dle finančních možností Keyboard Casio – 5 oktáv, Yamaha, jedna měla klávesy jak klavír, druhá méně , snad 7 oktáv. Každý keyboard stál cca 10 000, spíš méně. Bylo to asi před více než 10 lety. Každý keyboard měl spoustu zvuků, rytmů, melodií, s možností nahrávat skladby a pod. Také tam byl výukový program na hru na klavír, metronom a pod. Měl jsem na to stojan, sluchátka a hrál jsem si na to asi 3 roky. Jenomže – hra na klavír a hra na keyboard, to se nedá srovnat. Je jiná technika úderu a je rozdíl klávesy na klavíru, které jsou masivní a klávesy na keyboardu. Bylo to snadnější,než hrát na klavír, ale to mi vadilo. No a taky mi vadilo, že ty zvuky byly umělé, nepřirozené. Takže kdybych se rozhodoval, tak si koupím digitální piano. Oproti normálnímu pianu je levnější, nemusí se ladit a zvuk je přirozenější a můžeš si to poslouchat přes sluchátka. Poradit je těžké. Když zaplatíš málo, budeš naštvaný, když zaplatíš hodně a pak přestaneš, budeš také naštvaný. Ä taky je rozdíl, zda to potřebuješ, nebo to za pár měsíců bude věc, která se musí utírat od prachu. No většina keyboardů má na youtube takovou ukázku a některý obchodník ti dovolí, si to vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek