anonym :D

Jaké cviky na nabrání svalové hmoty?

Zdravím! Je mi 15 a chci začít cvičit, proto bych potřeboval poradit, jaké cviky, ideálně s vlastní vahou a do domácího prostředí, bych měl dělat, abych nabral svalovou hmotu na celém těle?

Nejlepší odpověď
Alesh

V 15 se obecně špatně přibírá. To je dáno metabolismem. Aby jsi nabral musíš hodně jít. A aby to nebyly tuky místo svalů, pak musí ta strava splňovat řadu kritérií. Pokud to nechceš úplně vyhrotit, že bys přesně řešil, kolik gramů čeho sníst (a já si fakt nemyslím, že by to bylo třeba hrotit), pak je dobré držet se takových těch obecných zásad typu, jíst víc kvalitních bílkovin (maso, mléčné výrobky), hodně zeleniny, ideálně v bio kvalitě. Vyhýbat se přepáleným tukům, slazeným nápojům a jiným svinstvům plných barviv, konzervantů apod.
No, a pak je samozřejmě nutné cvičit, aby se ta energie a ty živiny z té (kvalitní) stravy neukládaly ve formě tuků, což tělo dělá, pokud dostává příliš mnoho živin a nezužitkuje je, tak si je prostě uloží na horší časy. to ty nechceš, proto musíš mít výdej ve formě cvičení.
S vlastním tělem se dá cvičit ledacos, mrkni na YT, bude tam toho spoustu. Navíc lze využívat i workoutová hriště apod. Hele, každý cvik je na něco, podle toho jaké svaly při něm zatínáš. Málokdy je ale cvik jen na jednu partii, spíš je to nějaká kombinace, ale z ní je pak často jedna partie dominantě posilována. Třeba takové klasické kliky na zemi. Tak jasné partie, které se jimi posilují jsou tricepsy a hrudník. Čím dáš víc ruce od sebe, tím víc cvičíš hrudník a naopak. Tím že jsi ale ve sporu ležmo, tak zatínáš i další svaly (břicho, záda…), S jinými cviky je to podobný. Prostě prolez YT, máš různá fóra jako https://www.ron­nie.cz/ atd., kde pro začátečníky toho najdeš mrtě. Hlavní je to nějak nepřepálit. Počáteční nadšení je důležitá věc, ale urvat se ze řetězu to umí kdejakej blbec a pak to zabalí, protože to prostě nezvládne. Taky můžeš zajít do fitka a jako poptat se. Myslím, že ledaskde, když uvidí mladýho nadšenýho kluka, že mu leccos poradí i zadarmo. 😉

Zdroj: https://www.ron­nie.cz/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Je celkem jedno které. Hlavně aby byly správně a za účelem nabytí svalové hmoty. Tzn. postupně zvyšovat intenzitu (progresivní přetížení), časem obměňovat cviky, správně jist.
Posilovací cviky vyhledáš hned. Kliky, dřepy, plank, výpady, zanožování, shyby, angličáky, přítahy, sklapovačky. Jde jen o intenzitu, častost stravu a odpočinek. Musíš ty svaly procvičit, ve smyslu „namožit“ = procítěně protrénovat. Časem zvyšovat zátěž/přetížení, aby měly podnět k růstu.