Svaten

Jaká země mimo EU je nejlepší?

Jelikož EU je jedinou nadnárodní organizací, a v ostatních státech mi bude svobodu omezovat jen stát, tak je celkem jedno do jaké země bych mohl emigrovat, ale musí být demokratická. Jaké jsou Vaše rady?

Nejlepší odpověď
annas

Jaká země? Záleží na vás, kterou za nejlepší považujete, zda očekáváte jen vnitřní nebo vnější svobodu. Vzdálená, nebo blízká od ČR?

Která země? Možná Švýcarsko. třeba některý ostrov u Austrálie.

Ale uvědomte si, že všude je chléb o dvou kůrkách, začátky jsou vždy těžké, zvláště polud neznáte jazyk.

Další odpovědi
zjentek

Tak třeba v západním Bengálsku je komunismus, ale člověk se tak cítí mnohem svobodněji, než dnes v Evropě. Zkušenost.

Pokud jde člověku v životě „o duši“, měl by odtud zmizet co nejdříve, než na ní utrží hluboké rány, které se pak špatně hojí a v praxi se celý proces projevuje tak, že se dlouho neumí otevřít prostým, chudým, svobodným lidem. Je totiž zablokovaný falší, kterou zde ovšem na sobě nijak nepozoruje. Třeba je to i tvůj případ a nějak ji cítíš. (;

Společnost poznáme podle jejich nejslabších článků a člověk bude šťastný jen tam, kde jsou šťastné právě ony slabé články.

tvaruzekcz

Lidé tady ti doporučují Švýcarsko a já souhlasím, protože tvůj politický azyl zamítnou a doporučí ti taktním způsobem návštěvu psychiatra.

Pepa25

Nejsvobodnější země v r. 2020 (viz odkaz): New Zealand, Switzerland, Hong Kong, Denmark, Australia, Canada, Ireland, Estonia, Germany and Sweden.
Zajímavé je, že z TOP 10 je 5 členských zemí EU …

Zdroj: https://www.ca­to.org/human-freedom-index/2020

paul1

Švýcarsko

Voltaire

Island

hapiky

V Evropě je to nejspíš Švýcarsko. Problém je, že se tam jen tak nenastěhuješ.

Rokio

Podle mě Švýcarsko.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Svaten

Tvaruzekcz – určitě zamítnou to ano, ale proč doporučí psychiatra?