ahold

Jaká slova jsou synonyma k HOMOGENNÍ a POŽEHNÁNÍ?

Možná jsem vybrala špatnou kategorii.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Homogenní je stejnorodý.

Požehnání je souhlas.

Další odpovědi
Edison

Homogenní = stejnorodý (=jednolitý, možná jednotný…)
Požehnání – může být souhlas…

EKSOT123

homogenní, jak píší ostatní, užívá se pro látky, fyzikální pole,aj. Opak heterogenní. Homogenita není homologace.
Homo, z latiny člověk;
zo staršieho gréckeho slova ὁμός – homos, ktoré znamenalo rovnaký, ten istý, podobný, spoločný
 https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Homo

Požehnání, přesné synonymum není.
Přeneseně např. svolení nadřízeného, čili v podstatě dílo, které nadřízený bere za své, jeho- společné dílo v tvých rukou.
V původním významu Boží požehnání světu, vesmíru – vše dění a existence je se souhlasem. Uvedu takový příklad o svém pejskovi. Jako štěně, než zvlčel, tak na vycházce vždycky přiběhl ke mně pro podporu, souhlas, pohlazení, a zas si odběhl šmejdit čmuchat,… hlavní pro něj bylo, že je tam se mnou. Vše ostatní šmejdění s tím bylo ve vztahu, byl tam se mnou a měl požehnání k různým radostem. Později podlehl vášním a intervaly pro požehnání se prodlužovaly, nebo přišel dom sám až večer. Člověk si vyprošuje souhlas, spojuje se s Bohem pro své činnosti a žití, prosí o zdar, zvlášť na začátku nějakého většího díla, i v jeho průběhu. Žehnají se i předměty, které tím člověku přibližují boží přítomnost a souhlas. Žehná kněz, rodič, a kdokoliv může druhému žehnat.
Možná by se dalo říct, že lidský život by měl být homogenní s jeho Stvořitelem, průvodcem a vykupitelem.

annas

K podst. jménu požehnání je synonym mnohem víc než jen souhlas

"požehnání

  1. (náb.) přízeň (Boží)
  2. (přen. prospěch ≠ prokletí (opak)
  3. souhlas (se svatbou)
  4. (círk.) pobožnost"

Pro ověření

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/po%C5%BE­ehn%C3%A1n%C3%­AD

Stejně tak synonymum od přid. jména homogenní

" sourodý, stejnorodý, jednolitý "

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/homogen­n%C3%AD

Bičiště

Požehnání = přání zdaru a úspěchu.
Homogenní = stejnorodý