Lorgins

Jaká si myslíte, že bude naše budoucnost za stovky let? Teleporty, roboti, jídlo v tabletkách…?

Nejlepší odpověď
anonym

Když uvážím, jak rychlý nárůst populace zažilo lidstvo za posledních 100–150 let, jakou to znamenalo devastaci Země (životního prostředí) a jak složitou technologii lidé nutně potřebují k ´holému´ přežití – nemyslím, že by bylo potřeba dumat, co bude za „stovky let“…
😉

Další odpovědi
quentos

To netuším, ale ať si je jaká chce, stejně tou dobou už budu prdět do hlíny. Možná to stovky let ani nebudou, lidstvo se dřív zničí samo.

redy

Určitě ti dám vědět :))

anonym

Podle mě jsou teleporty fyzických těl ještě vzdálená budoucnost ale co se týče robotu tak ty nás velice brzo nahradí a 7 miliard lidí bude pro 1% lidí co vlastní 99% majetku pouze na obtíž. To znamená že nás zlikvidují ;) to je jeden z mích názoru a co se týče jídla v tabletách tak to je představa velice krátkozraká. Co se týče nanobotů a nanotechnologii tak jídlo v tabletách je nesmysl .. nanoroboti budou přetvářet nás a celí svět tak razantním způsobem že se změní svět od dnešního k nepoznání .. za 100 let podle mě nebudou potřeba lidský organismus a bude nahrazen biomechanikou a všechny dosavadní potřeby se budou upravovat tak jak lidi budou chtít. Dnes si to nedokážeme ani představit …vše bude jednoduše změnitelné jako ve hře. Ale je taky možné že svět bude jako dnes v otroctví. Technologie jsou už minimálně 100 let ve stádiu kdy nemusíme nic dělat a vše muže být za darmo ale skutečnost je jiná a proto je možné že se k nám obyčejným lidem nic moc převratného nedostane …

MK44

Jó, to záleží na tom, jak lidstvo zvládne kontrolu populace, ochranu životního prostředí (znečištění, vyčerpání půdy, zánik pralesů …), ekonomické, etnické, světonázorové, kulturní, sociální (třídní) konflikty, změny klimatu (zvyšování hladiny oceánů, šíření pouští, zvýšení seizmické a vulkanické aktivity nebo nástup globálního ochlazení apod.) a zda najde dostatečné zdroje energie. Pokud nenalezne, kamna vystydnou, lampy zhasnou, počítače chcípnou a lidstvo se pomlátí o vodu a žvanec. Možná někdo přežije a bude svým dětem u ohně vyprávět tajuplné mýty o dávných dobách neuvěřitelných zázraků, kdy na Zemi žili bohové, kteří spolu mluvili a viděli se přes moře, měli létající koberce, které za sebou zanechávaly na obloze bílé čáry a lodě, na které se vešel celý kmen lidí. A puberťáci si budou klepat na čelo, co že to ty starci kecaj, že už se jim kalí rozum, dyk to sou samý nesmysly.
No, ale možná … možná že lidi dostanou rozum, podaří se jim shora uvedené překonat a přijatelně vyřešit a konečně se začnou starat o to, proč tady je existence, vesmír a oni sami a jak dlouho to tu ještě bude a co se s tím dá dělat, aby to nebylo zbytečně. A ty roboti, teleporty a tabletky že jsou jen jedny z prostředků, jak si udělat čas na to, co je důležité.

honza19hk

toho se nedožiju takže mě to netrápí.

Drap

Nemyslím si nic a ani o tom nepřemýšlím. K čemu by to taky bylo ? S určitostí to nikdo nedokáže odhadnout a já se toho stejně nedožiji. Bylo by ale dobře, kdyby se toho alespoň část lidstva dožila.

zjentek

to se všechno odvine pouze z faktu, jak až dokážeme špinit a jak až čistit a to na všech úrovních, molekulární počínaje ..zatím si třeba kuřák pijan, pracující v těžkém průmyslu, umí uklidit u sebe doma v pokojíčku, což je dobrý začátek a spočítat se to rozhodně dá :o

fcoop

Proč tak vzdálený horizont?
Pokud se ukrutným fofrem něco nezmění,a to něco je myšlení lidí – a z toho vyplývající změna postojů snad ke všemu,tak – jak to pojmenoval guentos – budem „prdět do hlíny“ všichni,a to už v tomto století,nejpozději v příštím.
Tedy – zaprděj si ti šťastnější,co si ještě seženou nějakou hlínu.
Možná,že už je pozdě,možná jsme už překročili hranici a není cesta zpět,nebo jinudy a jinak.
Takže – shánějme si hlínu,nejkvalit­nější je černozem – o tu bude bitva.
No – v nejhorším stačí i písek,ale ten zvuk není to pravé.Hlína je holt hlína.
Takže asi tak nějak.

lota

Ani nad tím nepřemýšlím, stejně se o tom lze jen dohadovat, ale kdo měl pravdu už si stejně nikdo z nás neověří…