Avatar uživatele
Pokročilý

Jaká si myslíte, že bude naše budoucnost za stovky let? Teleporty, roboti, jídlo v tabletkách...?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Když uvážím, jak rychlý nárůst populace zažilo lidstvo za posledních 100-150 let, jakou to znamenalo devastaci Země (životního prostředí) a jak složitou technologii lidé nutně potřebují k ´holému´ přežití - nemyslím, že by bylo potřeba dumat, co bude za "stovky let"...
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To netuším, ale ať si je jaká chce, stejně tou dobou už budu prdět do hlíny. Možná to stovky let ani nebudou, lidstvo se dřív zničí samo.


Avatar uživatele
Zlatý

Určitě ti dám vědět :))


Avatar uživatele

Podle mě jsou teleporty fyzických těl ještě vzdálená budoucnost ale co se týče robotu tak ty nás velice brzo nahradí a 7 miliard lidí bude pro 1% lidí co vlastní 99% majetku pouze na obtíž. To znamená že nás zlikvidují ;) to je jeden z mích názoru a co se týče jídla v tabletách tak to je představa velice krátkozraká. Co se týče nanobotů a nanotechnologii tak jídlo v tabletách je nesmysl .. nanoroboti budou přetvářet nás a celí svět tak razantním způsobem že se změní svět od dnešního k nepoznání .. za 100 let podle mě nebudou potřeba lidský organismus a bude nahrazen biomechanikou a všechny dosavadní potřeby se budou upravovat tak jak lidi budou chtít. Dnes si to nedokážeme ani představit ...vše bude jednoduše změnitelné jako ve hře. Ale je taky možné že svět bude jako dnes v otroctví. Technologie jsou už minimálně 100 let ve stádiu kdy nemusíme nic dělat a vše muže být za darmo ale skutečnost je jiná a proto je možné že se k nám obyčejným lidem nic moc převratného nedostane ...


Avatar uživatele
Bronzový

Jó, to záleží na tom, jak lidstvo zvládne kontrolu populace, ochranu životního prostředí (znečištění, vyčerpání půdy, zánik pralesů ...), ekonomické, etnické, světonázorové, kulturní, sociální (třídní) konflikty, změny klimatu (zvyšování hladiny oceánů, šíření pouští, zvýšení seizmické a vulkanické aktivity nebo nástup globálního ochlazení apod.) a zda najde dostatečné zdroje energie. Pokud nenalezne, kamna vystydnou, lampy zhasnou, počítače chcípnou a lidstvo se pomlátí o vodu a žvanec. Možná někdo přežije a bude svým dětem u ohně vyprávět tajuplné mýty o dávných dobách neuvěřitelných zázraků, kdy na Zemi žili bohové, kteří spolu mluvili a viděli se přes moře, měli létající koberce, které za sebou zanechávaly na obloze bílé čáry a lodě, na které se vešel celý kmen lidí. A puberťáci si budou klepat na čelo, co že to ty starci kecaj, že už se jim kalí rozum, dyk to sou samý nesmysly.
No, ale možná ... možná že lidi dostanou rozum, podaří se jim shora uvedené překonat a přijatelně vyřešit a konečně se začnou starat o to, proč tady je existence, vesmír a oni sami a jak dlouho to tu ještě bude a co se s tím dá dělat, aby to nebylo zbytečně. A ty roboti, teleporty a tabletky že jsou jen jedny z prostředků, jak si udělat čas na to, co je důležité.


Avatar uživatele
Stříbrný

toho se nedožiju takže mě to netrápí.


Avatar uživatele
Zlatý

Nemyslím si nic a ani o tom nepřemýšlím. K čemu by to taky bylo ? S určitostí to nikdo nedokáže odhadnout a já se toho stejně nedožiji. Bylo by ale dobře, kdyby se toho alespoň část lidstva dožila.


Avatar uživatele
Zlatý

to se všechno odvine pouze z faktu, jak až dokážeme špinit a jak až čistit a to na všech úrovních, molekulární počínaje ..zatím si třeba kuřák pijan, pracující v těžkém průmyslu, umí uklidit u sebe doma v pokojíčku, což je dobrý začátek a spočítat se to rozhodně dá :o


Avatar uživatele
Zlatý

Proč tak vzdálený horizont?
Pokud se ukrutným fofrem něco nezmění,a to něco je myšlení lidí - a z toho vyplývající změna postojů snad ke všemu,tak - jak to pojmenoval guentos - budem "prdět do hlíny" všichni,a to už v tomto století,nejpozději v příštím.
Tedy - zaprděj si ti šťastnější,co si ještě seženou nějakou hlínu.
Možná,že už je pozdě,možná jsme už překročili hranici a není cesta zpět,nebo jinudy a jinak.
Takže - shánějme si hlínu,nejkvalitnější je černozem - o tu bude bitva.
No - v nejhorším stačí i písek,ale ten zvuk není to pravé.Hlína je holt hlína.
Takže asi tak nějak.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ani nad tím nepřemýšlím, stejně se o tom lze jen dohadovat, ale kdo měl pravdu už si stejně nikdo z nás neověří...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3283
Zlatý quentos 1445
Zlatý mosoj 1404
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1024
Zlatý led 743
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 680
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.