Avatar uživatele
Vojtěch

Jaká nabíjecí baterie má průměr do 14,1 mm

Pořídil jsem si nabíjecí baterie do ovladače pro XBox, ale nevejdou se tam neb mají průměr 14,4 mm. Alkalické baterie s průměrem až 14,1 mm se vešly. Poraďte prosím nabíjecí baterie s průměrem do 14,1 mm existují-li na trhu vůbec takové. Díky!

Zajímavá 0 před 805 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Některé přístroje neumožňují vložit nabíjecí baterie (bývá to i v návodu napsáno), protože jejich napětí je 1,2V (a nemusely by fungovat správně), zatímco alkalické mají napětí 1,5V.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Bohužel v době nenormalizace ( taky pokrok) je toto běžné. Na př. je veliký rozdíl v rozměrech primárních baterií AA obyčejných ZnCl a alkalických. Rozdíly jsou i v délce.
Abych ti alespoň trochu pomohl, změřil jsem nabíjecí AA co mám doma. GP Recyko má průměr 1,2 mm a Tronic od Lidla 1,3 mm. Dle mého ty GP by tam mohly jít.
Jenom pro představu: Obyčejná primární ZnCl Varta ( pro většinu zařízení nepoužitelná svojí kapacitou) má průměr 1,37 mm, alkalický Aerocel 1,4 mm , jakési alkalické BC batteteries 1,39 mm. Více toho doma nemám. Již jsem s podobným problémem též setkal. Výrobci začali dělat pouzdra na baterie velmi těsná.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pěknej bordel… Axistuje nějaká standardizace ☹
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_bat­tery_sizes
https://www.kve­lektro.cz/blog/cla­nek/oznaceni-baterii
Bacha – i tyto dva zdroje se liší, jeden uvádí průměr 14,9, druhý 14,5. Nizméně ani jeden z nich neříká, že 14,1 je OK
Podobný problém jsem také zaznamenal u nějakých ovladačů, ale s délkou. Někam tužkovka nejde strčit a jinde nemá kontakt jak je tam navolno ☹ U levných čínských hraček to neřeším a příp. někde něco přiohnu, nebo zkusí, jinou značku baterií. U ofic. dražších výrobků bych asi šel řvát zpátky do obchodu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

No je po ránu a já jsem asi trochu mimo. Takže znovu" Recyko 14,2 mm,Tronic 14,3mm. ZNCl Varta 13,7mm Aerocell 14 mm, BC 13,9mm. Omlouvám se.

Nový příspěvek