Vojtěch

Jaká nabíjecí baterie má průměr do 14,1 mm

Pořídil jsem si nabíjecí baterie do ovladače pro XBox, ale nevejdou se tam neb mají průměr 14,4 mm. Alkalické baterie s průměrem až 14,1 mm se vešly. Poraďte prosím nabíjecí baterie s průměrem do 14,1 mm existují-li na trhu vůbec takové. Díky!

Odpovědi
elkon

Některé přístroje neumožňují vložit nabíjecí baterie (bývá to i v návodu napsáno), protože jejich napětí je 1,2V (a nemusely by fungovat správně), zatímco alkalické mají napětí 1,5V.

mosoj

Bohužel v době nenormalizace ( taky pokrok) je toto běžné. Na př. je veliký rozdíl v rozměrech primárních baterií AA obyčejných ZnCl a alkalických. Rozdíly jsou i v délce.
Abych ti alespoň trochu pomohl, změřil jsem nabíjecí AA co mám doma. GP Recyko má průměr 1,2 mm a Tronic od Lidla 1,3 mm. Dle mého ty GP by tam mohly jít.
Jenom pro představu: Obyčejná primární ZnCl Varta ( pro většinu zařízení nepoužitelná svojí kapacitou) má průměr 1,37 mm, alkalický Aerocel 1,4 mm , jakési alkalické BC batteteries 1,39 mm. Více toho doma nemám. Již jsem s podobným problémem též setkal. Výrobci začali dělat pouzdra na baterie velmi těsná.

Dochy

Pěknej bordel… Axistuje nějaká standardizace ☹
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_bat­tery_sizes
https://www.kve­lektro.cz/blog/cla­nek/oznaceni-baterii
Bacha – i tyto dva zdroje se liší, jeden uvádí průměr 14,9, druhý 14,5. Nizméně ani jeden z nich neříká, že 14,1 je OK
Podobný problém jsem také zaznamenal u nějakých ovladačů, ale s délkou. Někam tužkovka nejde strčit a jinde nemá kontakt jak je tam navolno ☹ U levných čínských hraček to neřeším a příp. někde něco přiohnu, nebo zkusí, jinou značku baterií. U ofic. dražších výrobků bych asi šel řvát zpátky do obchodu.

mosoj

No je po ránu a já jsem asi trochu mimo. Takže znovu" Recyko 14,2 mm,Tronic 14,3mm. ZNCl Varta 13,7mm Aerocell 14 mm, BC 13,9mm. Omlouvám se.