Zvědavý

Jaká jsou rizika spojená s nemocí sarkoidoza?

Jak se tato nemoc projeví když se neléčí ? Může s ní člověk „normálně“ žít ? Jaká jsou největší rizika ? Prosím o zdroj informací. díky

Ten odkaz jsem si četl již dříve a nic bližšího neodhaluje

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím si, že ve zdroji je tato nemoc dosti důkladně popsána:

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/sar­koidoza/

Další odpovědi
annas

"Mezi nejčastěji se vyskytující komplikace sarkoidózy patří záněty oka a zvýšená hladina vápníku v krvi, což je důsledkem toho, že při tomto onemocnění tělo vstřebává ze střeva více vápníku. Takto zvýšená hladina vápníku může způsobit jednak větší riziko tvorby vápenných ledvinových kamenů.

Největším problémem ale je riziko poruch srdečního rytmu, který s vápníkem souvisí. Zvýšená hladina vápníku v krvi může vést také ke vzniku peptidických vředů.

V důsledku neléčené sarkoidózy může dojít také k poškození plicní tkáně fibrózou (zmnožení vazivové tkáně v okolí plicních sklípků, což vede k dechové tísni). atd. "
http://cs.medlic­ker.com/59-sarkoidoza-priznaky-diagnostika-a-lecba

"Léčba sarkoidózy není vždy nutná. Indikací k zahájení léčby je postižení životně důležitých orgánů (srdce, centrální nervové soustavy a očí).

Při izolovaném postižení nitrohrudních uzlin a plic (I. a II. stádium) často dochází ke spontánní úzdravě, proto je možné s terapií počkat 6 – 12 měsíců. Léčba sarkoidózy není kauzální, je pouze zaměřena na ovlivnění zánětu a tvorbu granulomů."

http://www.spek­trumzdravi.cz/a­cademy/sarkoi­doza

jirka F

chronický kašel ,dušnost , zvětšené uzliny, časté záněty…atd.

pizlicka

tuto nemoc jsem mela poprvé v roce 2007.zadna léčba nezabirala,az kortikoidy.v prvním stadiu této nemoci,jsou 40ky horečky,šilene bolesti v nohou,ze clovek nemůže ani chodit.tam neléčba ani neprichazi v úvahu.diky těm bolestem clovek není shopen nic.nekomu zaberou antibiotika a nemoc spontanně vymizi,me to nepomohlo.zda se,ze je v tele nejaky skryty zanet.kortikoidy zanet tlumi,neleci,pak se kortikoidy postupne vysazuji,a nemoc odezní.po druhé sarkoidóza u mě udeřila o dva roky později,a to uz jsem mela zvysene calcium v krvi.je to nebezpecne v tom,ze jak krev prousi srdcem,jsou to jakoby udery do srdce a to srdce tvrdne.takze opet,lecba kortikoidy-spis potlaceni nemoci,ktere samo vymizi.ja při druhem stadiu nemoci kortikoidy odmitla,bylo mi receno,ZE TO PRO ME DO ROKA BUDE MIT FATALNI DUSLEDKY-UMŘU.prestala jsem kourit,zacla behat a do roka jsem byla prohlasena za zdravou.plicni nalez byl takovy,jako bych nikdy zadnou sarkoidozu nemela.pry tuto nemoc mají NEKURACI.a ted babo rad.ted je to 7 let,a nemoc se nevratila.