Avatar uživatele
anonym

jaká jsou pravidla hry prší?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Setkal jsem se s několika pravidly. Já mám vžité toto:
Barva na barvu, hodnota karty na hodnotu karty bez ohledu na barvu, za sedmičku pokud nemá druhý se berou tři karty, svršek mění barvu, na eso se stojí a hraji dál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Než bych pravidla sepsala, vkládám raději pravidla převzatá z internetu:

Cíl hry : Zbavit se co nejrychleji všech karet z ruky.

Jak se hraje :
V rozdávání se účastníci pravidelně střídají. Rozdávající hráč rozdá každému po pěti listech (nebo 4 listech-tak hraji já) a jednu kartu doprostřed stolu. Zbytek balíku tvoří talón, ze kterého hráči dobírají list. Hráč, který je na tahu smí odhodit buď kartu vyložené barvy nebo kartu stejné číselné hodnoty. Nemůže-li nebo nechce-li hráč odhodit kartu, musí vzít kartu z talónu.
Shodí-li hráč poslední kartu ohlásí prší a ukončí tak hru. Ostatní hráči počítají bodovou hodnotu karet, které jim zůstaly v ruce a připíší si příslušný počet trestných bodů. Vítězí ten hráč, který má po odehrání určitého počtu partií (nebo po uplynutí stanoveného času) nejmenší počet trestných bodů.

Vyjímečné karty :
Ve hře se vyskytují tři karty, které ovlivňují průběh sehrávky :
Svršek může být nesen na libovolnou kartu (vyjma sedmičky a esa), zároveň hráč který tuto kartu vynes, určuje v jaké barvě bude pokračovat hra.
Hrajeme-li piketovým listem má tuto funkci kluk.
Sedma, je-li právě shozena, nutí hráče který je na řadě vzít dvě karty z talónu, aniž by nějakou kartu sám odhodil. Má-li však ve svém listu také sedmu může ji shodit a následující hráč již musí brát z talónu čtyři karty.
Eso - hráč po levici hráče, který eso shodil, může toto přebít pouze jiným esem. Jestliže eso nemá, nemůže shodit žádnou jinou kartu a ani nedobírá žádnou kartu z talónu.

• Varianty hry :
Někdy se hraje jen na čtyři karty (teda u nás snad vždycky :-).
Hraje se dokud nezůstane ve hře poslední hráč (ten prohrál a rozdává karty k další hře), trestné body se nepočítají.
Sedmičky a esa nejde přebíjet.
Srdcová sedmička vrací do hry - zůstanou-li ve hře poslední dva hráči, jeden shodí poslední kartu (červenou či sedmu) a ta je přebita srdcovou sedmou musí si hráč vzít z talónu dvě (případně čtyři) karty a pokračovat ve hře.
Rychlík se hraje s osmi kartami a je možné shazovat najednou karty stejné hodnoty (na srdce mohu shodit tři osmičky a to v pořadí srdcová osma, žaludská osma, zelená osma ; není možné shodit jako první v pořadí žaludskou či zelenou osmu).

Zdroj: http://www.hrejsi.cz/karty/mau mau.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

http://www.hrejsi.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Tuto hru hraji na Seznamu zde je popis hry Prší- Hraje se podle standardních pravidel Prší. Zápas se hraje na tři kola. Herní kolo končí, zbaví-li se jeden z hráčů všech karet. Soupeř dostane trestné body za zbylé karty v ruce. Vítězem je ten hráč, jehož součet trestných bodů za tři kola je nižší. Pravidla: každému hráči jsou vylosovány čtyři karty a jedna karta doprostřed stolu. Zbytek balíku tvoří talón, ze kterého hráči dobírají list. Hráč, který je na tahu smí odhodit buď kartu vyložené barvy nebo kartu stejné číselné hodnoty. Nemůže-li nebo nechce-li hráč odhodit kartu, musí vzít kartu z talónu. Svršek lze odhodit na kteroukoliv barvu a hráč určí, jakou barvu představuje pro dalšího hráče. Odhodí-li hráč sedmu, následující hráč musí odhodit také sedmu. Pokud nemá, musí si z talónu vzít 2 karty násobené počtem sedmiček odhozených po sobě. Odhodí-li hráč eso, následující hráč stojí, tj. vynechá jeden tah. Vítězem je ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

Zdroj: http://www.hry.cz/prsi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My jsme ještě hráli tak,že na krále pikového se braly tři karty!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

všude jiné, dle domluvy hráčů a počtu balíčků karet najednou (klidně i 5 balíčků to je 5x32 karet)
ta radost, když máte v ruce 20 karet a máte velké finále!!!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek