Jaká jsou práva otce na dítě? Dceři jsou 4 měsíce,manželka vyměnila klíče, vystěhovala mě.Chci se s dcerou stýkat.

Jsme se ženou dva roky. Nevím na koho se mám obrátit, nebyl jsem na takové jednání připraven…

Nejlepší odpověď
anonym

V první řadě zkuste odbor sociální péče. Pokud nedojde k dohodě, jedině soud stanoví jak často a za jakých podmínek se s dcerou budete smět stýkat.

Další odpovědi
Drahuška

na to připravit ani nelze…lze o tom poslouchat vyprávění jiných a doufat: tohle mě nepotká…

samozřejmě je dobré „po dobrém“ … s manželkou se dohodnout…ale nečekat zbytečně dlouho a už vůbec nevěřit větě: to ona by nikdy…!!! Najmout si právníka – prostřednictvím napsat dopis a navrhnout úpravu poměrů dohodou…zároveň zaslat na soud žádost o úpravu poměrů: výživné a styk s dítětem…even­tuálně i žádost o rozvod a s tím spojené majetkové vyrovnání…je to smutné – ale platí: nejlepší obrana je útok…a kontakt cizího (advokáta) nikoli přímý zabrání spoustě nechutností a podrazů a větších zklamání…člověk v afektu někdy řekne věci, které pak nejdou vzít zpět…

tak hodně štěstí a pevné nervy…a počítat do 10…!!!ale jen jednou