dubraro

Jaká je to rostlina?

Ta vpravo dole. Fotka je aktuální, takto vypadá v lednu.
Doplněk:
Ta fotka se zobrazuje otočená o 90° doleva, prohlížeč asi nerespektuje informaci o orientaci snímku, takže inkriminovaná rostlina je přibližně uprostřed snímku. Je to ta, na níž jsou květy podobné pampelišce, ale jiné listy a stonky. Navíc ten růženec listů vedle v téže nádobě je skutečná pampeliška.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Starček obecný-Senecio vulgaris , všudepřítomný plevel, ale dá se lehko zvládnout. Na rozdíl třeba od ježatky kuří nohy.

Další odpovědi
aliendrone

Vpravo dole to bude „dlažba venkovní“. ;) Uprostřed vidím zástupce rodu „Pampeliška“ (Taraxacum), i když je na ní trochu brzo, popřípadě hodně pozdě. Hezká kuriozita, pampeliška v lednu – jestli je foto z našich končin. >> „Mamíííí, konec zimy je tu, odkvetly pampelišky!“ OMG! ;) :D :D

agentpv

Buď je to prasetník jednoúborový; nebo: máchelka… víc se mi to nechce hledat.