Jaká masožravá rostlina jí největší sousto?

Nejlepší odpověď
beer

„Největším z masožravých druhů je Nepenthes rajah. Roste ve vysokých nadmořských výškách na Borneu, její past dosahuje velikosti mužského chodidla a snadno do ní spadne i zvíře o velikosti krysy.“
Toto ovšem není žádné pravidlo, převážnou většinu potravy tvoří hmyz a poté teprve drobní obratlovci.

Zdroj: internet

Další odpovědi
dědapetr

Nově objevený obří špirlice ( Nepenthes attenboroughii ).

Nový druh obří masožravých rostlin byl objeven v vysočinách centrální Filipíny, podle Matt Walker, editor, Země BBC News.

Špirlice patří mezi největší ze všech džbánů a je tak velký, že může chytat krysy a hmyz, v listové pasti.

http://www.cryp­tomundo.com/cryp­tozoo-news/carnivorous09/
Doplňuji:
Je to z článku v odkaze ne můj výmysl.

salsa verde

řekla bych že nepenthes-láčkovka.
Doplňuji:
pro dědapetr-dovoluji si oponovat že špirlice není nepenthes, špirlice je saracenia, nepenthes je láčkovka.

dudu

Hovořit o jezení a soustech není přesné. Tyto rostliny lákají kořist /většinou hmyz/ pomocí nektaru, výbivých vůní atd., pak je loví do pasti třeba v podobě jakýchsi kornoutů na jejichž dně jsou šťávy, které oběť rozloží na jednotlivé složky – živiny.