sandy45

Jaká je spotřeba?

Jaká je spotřeba el.energie při práci na PC a při jeho pohotovostní poloze.Vím,že se to bude lišit dle značek,ale jedná se mě o přibližná čísla.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Záleží jakou máte grafickou kartu, procesor, kolik dalších karet uvnitř, počet disků, mechanik, kolik USB zařízení je zrovna napájeno, pohybuje se to tak od 60 W až do několika stovek při nějaké 3D hře ve full HD a při maximálních detailech

Při úsporném režimu záleží zda je PC vypnuto úplně nebo je se udržuje jen obsah RAM. První možnost je několik Wattů a druhá možnost ještě méně.

ATX zdroje se nevypínají hardwarově jako AT zdroje, ale jsou pořád pod proudem – napájí základní desku a tlačítkem power na skříni vlastně jen sepnete desku.

Schválně si všimněte že tlačítko nemá aretaci – nedrží v poloze zapnuto.

Kupte si za 3 stovky měřič spotřeby (http://www.gme­.cz/cz/meric-spotreby-elektricke-energie-fh9999-p759-098.html) a měřte spotřebu při různých činnostech, poslech MP3, DVD film, blu-ray film, hry, sledování internetu, taky musíte brát ohled na to co Vám jede na pozadí.

Jiná je spotřeba, když máte jen zaplý Windows je zobrazená plocha nebo když je zobrazena plocha a na pozadí skenuje antivir.

Jiná spotřeba je když máte zobrazenou webovou stránku, které je čistě textová a maximálně obrázky GIF, JPG a jiná o pár wattů větší, když se na té stránce navíc přehrávají animace ve Flashi (je více vytěžován procesor = větší spotřeba)

Další odpovědi
Hlada

Příkon bedny se dá jen hrubě odhadnout. Zapnutá bez běžících programů má kolem 110W. S vícejádrovým procesorem a náročnou grafikou může mít i nad 0,5 kW. Hrubě se dá horní hranice odhadnout podle výkonu zdroje. Většinou ovšem není využitý. Příslušenství má stálý odběr, ten je uveden na štítcích.

www

Navíc to tady už bylo:

Zdroj: www.odpovedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Spot%C5%99e­ba+pc&sa=Vyhle­dat

tom004

Ta čísla,jsou uvedena na štítku,a v technických datech, každého PC.