dgfdgf

Jaká je spojitost mezi homosexuálama a tim, že se člověk latinsky řekne homo?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba rozlišit slovo homo a předponu homo- ve složeninách.

Sexuál – od sex – ve významu pohlaví.

Homo-sexuál – muž používající sex (jiný význam slova – sexuální chování vztah) ke stejnému pohlaví.j

Slova se liší rovněž původem.

  1. homo, hominis – z latiny člověk – slovo nesklonné v češtině
  2. předpona homo- ve složeninách
  1. homo- (ve složeninách) ‘stejno-’. Z řeckého homós ‘stejný, rovný’.

homosexuál – jedinec s pohlavní náklonností osobám téhož pohlaví’
Sem pastří např. vlýraz homonyma – slova stejně znějící, ale jiného významu.
homogenní – stejného složení, stejnorodý

  1. homo- vztahující se k člověku – např. homocentrický – pokládající člověka za střed všeho dění. Takže zde jde o původ latinský.

J. Rejzek Etymologický slovník

Vysvětlené je rovněž v tomto slovníku – pro ověření

http://slovni­ky.korpus.sk/?w=ho­mo&s=exact&c=Ned0&d=k­ssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&­d=sss&d=peciar&d=ma&d=hs­sjV&d=bernolak&d=ob­ce&d=priezvis­ka&d=un&d=locu­tio&d=pskcs&d=­psken&d=noundb&i­e=utf-8&o

Další odpovědi
Klaproth

Spojitost není žádná. Spíš to bude mít spojitost s tím, že předpona homo- v řečtině znamená stejný.

led

spojitosť je v človeku…
Homo v latinčine je človek
Homosexualita je sexuálna orientácia k človeku vlastného pohlavia