Avatar uživatele
Stříbrný

Jaká je souvislost mezi IQ a znalostí cizích jazyků?

Lidé se rádi hodnotí a posuzují, někdo má vysokou školu a neumí žádný cizí jazyk, jiný umí 10 jazyků a je dělník. Je to něco víc, naučit se jazyk než zvládnout školu, něco vyrobit atd.?Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Poměrně malá, musíte mít především talent a nebýt líný se učit. IQ je potřeba např. na pochopení gramatiky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Můj odhad: Zpravidla inteligentnější člověk bude mít víc schopností i větší motivaci se naučit cizí jazyk. Ale přímá závislost ve smyslu člověk s IQ<80 se žádný cizí jazyk nenaučí podle mně neexistuje. A to že je člověk dělník ještě neznamená, že není inteligentní. Mám známého jedničkáře který se zkrátka rozhodl že bude truhlářem. po učňáku dodělal bez problémů maturitu ale dál je "pouze" truhlář (za prací dojíždí do Rakouska)


Avatar uživatele
Zlatý

V spôsobe ich používania.
Tým s nižším IQ postačuje základná skladba slov,
kdežto tí s vyšším IQ používajú bohatšiu slovnú zásobu..
Ale ako na všetko, aj tu jestvujú výnimky. Výsoké IQ špecialistu s úzkym zameraním, pokiaľ nejde o odborníka v oblasti jazyka, umenia, taký človek síce môže ovládať množstvo cudzích jazykov, ale nevyužíva ich bohatú slovnú zásobu, zameriava sa hlavne na pojmy svojej špecializácie.
Ale aj tu niekedy býva i keď v malom množstve výnimka z výnimky, kedy tento špecialista svoju znalosť bohatosti cudzieho jazyka využíva vo chvíľach relaxu na umelecké diela, či v otázkach popularizácie svojej odbornosti medzi ľuďmi napríklad príbehy sci-fi, príbehy historické a podobne.
Pozor, nemýľte si odbornosť so zamestnaním. Môže sa stať, že aj špecialista v atomovej fyzike s vysokým IQ, vytiera podlahu v závodnej kantíne. A je rád, že má prácu. Alebo naopak, človek s nižším IQ šéfuje celej továrnia odbornú prácu zaňho spravia jeho podriadení, má strýčka na tom správnom mieste


Avatar uživatele
Stříbrný

"jiný umí 10 jazyků a je dělník" - tak to právě zase přeháníš
Dělník zpravidla neumí ani jeden jazyk - by bylo správněji :DDD

Ano, je to "něco víc", ale spíš pro ženy, neboť muži nejsou tak komunikatívní...těm doporučuji spíš nějaké technické studium.
Takže asi - jak to kdo vidí, ne?


Avatar uživatele
Pokročilý

Jednou z variant rozdělení typu paměti je na : 'mechanickou' a 'logickou'.
Schopnost naučit se cizí jazyk vyžaduje především mechanickou paměť. Schopnosti přírodovědných disciplín vyžaduje především logickou paměť a humanistické obory především mechanickou. Z toho vyplývá, že korelace schopnosti učit se cizím jazykům a absolvováním různého typu školy je poněkud složitější. Toto téma je nosné i pro semestrální nebo bakalářskou práci.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Agneta "Dělník zpravidla neumí ani jeden jazyk"
nepodceňujte robotníkov, tento štandart platil pred 100 rokmi.
Dnes už je veľké množstvo robotníckych profesií, kde len s češtinou si neporadíte, dnes i robotníci pracujú s počítačmi, digitálne riadenými strojmi, nielen s lopatou.

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

Ale ano...to je stejně jen silně emocionální téma ("Takže asi - jak to kdo vidí, ne?")- takže nebrat moc vážně, ale každý s tím má jiné zkušenosti:D

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.