JohnCreek

Jaká je šance, že mi vybouchne nafouklá baterie v telefonu?

Už asi 5 dní mám nafouklou baterii ve své Mi4. Nafouknutí není moc vidět, není výrazné, nicméně už je natolik velké, že sundává zacvakávací kryt. Potřeboval bych s telefonem ještě 2–3 dny fungovat, než dorazí baterie nová. Je to bezpečné, nebo se mám obávat, že baterie exploduje?

Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně bych to dále neriskoval. Nelze přesně odhadnout, co baterie udělá.

Další odpovědi
zjentek

Jedna : jedné, čili 50. %ní. Bouchne, anebo ne.

Jen tak na okraj- mobil s nafouknutou barerií používám cca rok a půl. Trvalo skoro osm let, než se nafoukla.
To bych si neodpustil, kdybych už teď nepočkal, jak dlouho taková baterie vydrží ;)

Dochy

Taky už mám v druhém telefonu nafouklou baterii aspoň rok. Stále funguje, dekl zavřít nejde. Riziko je, ale myslím, že katastrofa zas tak moc pravděpodobná není.

hapiky

Je pošetilé hodnotit vybouchnutí baterie jako šanci. I když se to nestává často, co když se to stane zrovna Vám. Telefon je proto při nabíjení dobré dát někde stranou.

gobls

Podlemě pokud se ta baterie nebude příliš zahřívat, tak nemá důvod bouchnout. Ale nikdo neví, kde je ta hranice přílišného nafouknutí a příliš vysoké teploty. Zahřívá se samozřejmě nejen okolním prostředím, ale zejména nabíjením a vybíjením. Dlouhodobě nenabíjená, příliš vybitá se nafoukne i samovolně.