Avatar uživatele
JohnCreek

Jaká je šance, že mi vybouchne nafouklá baterie v telefonu?

Už asi 5 dní mám nafouklou baterii ve své Mi4. Nafouknutí není moc vidět, není výrazné, nicméně už je natolik velké, že sundává zacvakávací kryt. Potřeboval bych s telefonem ještě 2–3 dny fungovat, než dorazí baterie nová. Je to bezpečné, nebo se mám obávat, že baterie exploduje?

Díky

Zajímavá 0 před 2496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Osobně bych to dále neriskoval. Nelze přesně odhadnout, co baterie udělá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Jedna : jedné, čili 50. %ní. Bouchne, anebo ne.

Jen tak na okraj- mobil s nafouknutou barerií používám cca rok a půl. Trvalo skoro osm let, než se nafoukla.
To bych si neodpustil, kdybych už teď nepočkal, jak dlouho taková baterie vydrží ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Taky už mám v druhém telefonu nafouklou baterii aspoň rok. Stále funguje, dekl zavřít nejde. Riziko je, ale myslím, že katastrofa zas tak moc pravděpodobná není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Je pošetilé hodnotit vybouchnutí baterie jako šanci. I když se to nestává často, co když se to stane zrovna Vám. Telefon je proto při nabíjení dobré dát někde stranou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gobls

Podlemě pokud se ta baterie nebude příliš zahřívat, tak nemá důvod bouchnout. Ale nikdo neví, kde je ta hranice přílišného nafouknutí a příliš vysoké teploty. Zahřívá se samozřejmě nejen okolním prostředím, ale zejména nabíjením a vybíjením. Dlouhodobě nenabíjená, příliš vybitá se nafoukne i samovolně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek