Prostě já...

Jaká je šance, že bude bílá kočka s modrýma očima slepá či hluchá?

Nejlepší odpověď
annas

"Vědci zjistili, že pouze 17 až 22 procent bílých koček s nemodrýma očima se rodí hluchých. Procento se zvyšuje na 40 procent, pokud má kočka jedno modré oko, zatímco více než 65 až 85 procent čistě bílých koček s oběma modrými očima je hluchých .

Některé z těchto koček jsou hluché pouze na jedno ucho. Je zajímavé, že pokud je bílá kočka s jedním modrým okem hluchá pouze v jednom uchu, bude toto ucho vždy na stejné straně hlavy jako modré oko.

více v odkazu

https://www.vet­.cornell.edu/de­partments-centers-and-institutes/cornell-feline-health-center/health-information/feline-health-topics/ask-elizabeth-white-cats-and-blindnessdeafness

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.