Ade sanya

Jaká je nejlepší předplacená česká SIM karta do EU na internet?

Co nejvíce dat.

Odpovědi
aevul

Vzhledem k cenám dat v Česku vyjde ve většině EU levněji koupit předplacenou kartu na místě. Ale záleží, kam jedeš a jak intenzivně ji chceš využívat (jaký objem dat asi využiješ).

Filip84

  1. Sazkamobil, Internet na měsíc 50 GB, cena Kč 850.00, 1 GB dat tak vychází na Kč 17.00.
  2. BLESKmobil, BLESKmobil Internet Ultra na měsíc, 30 GB dat za Kč 599.00. 1 GB dat tak vychází na Kč 19.97.
  3. T-Mobile, NEOMEZENÝ INTERNET V MOBILU NA DEN, 90 GB dat v UE, rychlostí 3 Mbps (v rámci ČR zcela bez FUP rychlostí 3 Mbps) za Kč 2,070.00 měsíčně (30 x Kč 69.00). Plán je bez FUP, avšak v rámci UE roamingu je uplatňován FUP 3 GB na 24 hodin. 1 GB V UE tak vychází na Kč 23.00.
  4. OpenCall, DATA XXL, 20 GB dat za Kč 499.00. 1 GB dat tak vychází na Kč 24.95.

Není-li u konkrétní nabídky uvedeno něco nového, poskytovatel služeb elektronických komunikací nemá v ceníku zveřejněny přesné kriteriony, na základě kterých považuje datový roaming uživatele v rámci UE za tzv. zneužití služby, a pak účtuje doplatky. Proto by bylo vhodné, před zřízením služby, se informovat, nejlépe písemnou formou, u příslušného poskytovatele služeb elektronických komunikací.

U T-Mobile jde o službu, která je míněna jako datově neomezená, a proto je omezena její rychlost na 3 Mbps, ovšem v rámci roamingu v UE je aplikována politika FUP 3 GB / 24 hodin. Ostatní nabídky jsou od tzv. virtuálních operátorů a virtuální operátoři, arciť již standardně nabízí přístup k LTE sítím, někteří i k 5G sítím, omezují rychlost stahování na cca 20 – 40 Mbps, stejně tak omezují i rychlost nahrávání (standardně na 5.96 – 10 Mbps). Opět: je potřeba se, případně, informovat u příslušného poskytovatele, má-li tento charakter služby pro Tebe vypovídací hodnotu.

Pregnantněji by se dala nabídka dohledat, pokud bych měl alespoň rámcovou představu, kdy, kde a jak se budeš pohybovat.

Filip84

Vágní dotaz, musíš uvést spotřebu a způsob uživatelského chování: zda jde o jednorázový výlet, a na jak dlouho, nebo budeš pravidelně cestovat. Pochop, já třeba spotřebuju měsíčně mezi 100 – 200 MB dat, a ano, můžu i v UE. Jak mám vědět, co chceš / potřebuješ Ty?

Filip84

Jo: co nejvíce dat. No, tak tomu rozumím, tak počkej! 🙂