Tomas15

Jaká je nejlepší past na kuny?

Nejlepší odpověď
www

Oba dva druhy kun, lesní i skalní jsou velmi chytrá zvířátka a chytit je do sklopce či podobné šetrné pasti (obě jsou většinu roku až na výjimky chráněny) je téměř nemožné.
Lepší a jednodušší bude naučit se s nimi žít. Osobně v tom nevidím problém.
Zkušenost

Další odpovědi
Drap

Dříve se na kuny používaly převážně železa a sklopce. Používání želez je však dnes již nezákoné.
Kunu neni třeba likvidovat, ale naučít se žít v její blízkosti. Kuna třeba krade slepicím vajíčka, nikdy však ne tam, kde žije, ale vždy jen u sousedů. Kunám vadí lidské vlasy, psí chlupy a podobně. Velmi účiným způsobem jak kunu vypudit ze své nemovitosti, je pořídit si domácího mazlíčka – fretku. Kuna se odstěhuje.
Pokud už neni jiné řešení, doporučuji vhodný sklopec, ovšem chytit kunu, neni nijak snadné.

Lukin12

Dobrým a prověřeným pomocníkem jsou sklopce, tedy speciální a šetrné lapací zařízení pro odchyt škodné srstnaté zvěře, nejčastěji kun, lišek, lasic, jezevců, tchořů, divokých koček a potkanů. http://www.pas­tnakuny.cz/

Carlos1

Přesto, že je otázka uzamčená, musím podotknout, že kunu lze odradit přípravky, které je možné zakoupit v obchodech s autosoučástkami, protože ona si , nevím proč, ráda pochutnává na kabelech elektroinstalace v autě. Zvláště jí chutnají kabely od svíček. Tam, kde chodí pravidelně, je ji možno chytit do tzv. Telčského sklopce, který je průchozí a jako návnadu položit na nášlap křížalu. Jestli se nepodaří kunu chytit napoprvé a sklopec spadne, už nikdy do něho nevleze. Stává se to, když se nedodrží délka sklopce. Bohužel nikde na internetu jsem tento sklopec nenašel, ale lze ho najít ve starých časopisech Myslivost.