Avatar uživatele
MacChill

Jak chytit slepici?

Máte nějaký tip? Někdo ji dokáže i zhypnotizovat.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Lenjička před 4096 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lenjička

Normálně jí nasyp nějaký kus žvance na zem a pak kní zezadu přistup a pomalu přibliž ruce k ní a pak po ní chňapni :-) Je to jednoduchý, nejlépe so to dělá v hejnu :-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Pokud je sousedova která rozhrabala záhony, bude lepší nechytat, ale vyhnat jí k sousedovi a nastavit a opravit plot. Nechytat proto, že blbý soused je horší než rychlá povodeň - on škodí pořád. Takže raději takového nedráždit - slušný soused takovou slepici hrabalku přinese sám a i oškubanou a připravenou na polévku.
Ale pokud je čas a slepice je vlastní, tak dobrý je to co používali pytláci na panské bažanty. Trochu obilí namočit do tvrdého alkoholu (třeba rum), předhodit patřičné slepici, mezitím připíjet na posilněnou pro uspěšné odchyt a když slepice se začne po dvoře motat, tak za ní vyrazit (pozor - moc se neposilňovat rumem - potom se po dvoře motá kapoun a slepice).
A pro ty co nenamočí zrno, takv klidi slepici zatlačit do vhodného místa ze kterého se jí bude hůř utíkat a rychle jí lapit. V nejhorším případě slepice se chytají v kurníku, ale to ví už i lišky,kuny a další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

My jsme chytali drůbež tak, že jsme ji zahnali do nějakého šikovného kouta a potom ji chňapli oběma rukama za křídla v místech, kde přirůstají k zádům. Chce to trochu cviku, nejdřív pomalu zahnat, aby se moc nepoplašila a nezjančila, přiblížit se, potom ale rychle chňapnout. Jó, to byla švanda!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Delší drát se zahnutým koncem. Přistoupíš ke slepici a hákem ji podtrhneš nohu. Než se vzpamatuje, tak ji chytíš.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí